Zadbany i utrzymany w dobrej kondycji ogród jest najlepszą wizytówką każdego domu. A przecież piękny ogród to w dużej mierze zasługa bujnej roślinności. Zanim przystąpimy do jego aranżacji, warto pomyśleć o sprawdzonej hodowli krzewów, drzewek i sadzonek kwiatów. Do takich z pewnością możemy zaliczyć Szkółkę Drzew i Krzewów Ozdobnych, której właścicielem jest pan Andrzej Bulewicz.

Ogród w dobrym stylu

To w jakim stylu urządzimy nasz ogród, zależy głównie od tego, ile czasu możemy poświęcić na jego pielęgnację. Jeżeli nie mamy go zbyt wiele, dobrze jest pomyśleć o najprostszych rozwiązaniach. I takie wyglądają bardzo efektownie. Bardzo popularne w ostatnich czasach są ogrody minimalistyczne. Wystarczy wysiać trawnik i zaaranżować przestrzeń przy pomocy drzew i krzewów iglastych. Nie są one trudne w pielęgnacji, a prezentują się bardzo atrakcyjnie. Dodatkowo są zielone przez cały rok, więc nawet zimą nasza parcela będzie wyglądała estetycznie. Firma pana Andrzeja Bulewicza specjalizuje się w hodowli drzew i krzewów. Zarówno iglastych, jak i liściastych. W jej ofercie znajdziemy dorodne tuje, cyprysiki, sosny, modrzewie czy wierzby. Możemy liczyć także na fachowe doradztwo, związane z dalszą uprawą roślin. Dzięki odpowiednim działaniom pielęgnacyjnym, odwdzięczą się nam one pięknym wyglądem.

Rośliny ozdobne

Wśród bogatej oferty firmy znajdziemy także wiele gatunków roślin ozdobnych. By mogły stanowić prawdziwą dekorację ogrodu, należy im poświęcić nieco więcej uwagi. Ich uprawa przyniesie wiele radości wszystkim tym, którzy uwielbiają prace w ziemi i traktują ją jako sposób na spędzanie wolnego czasu. Prawdziwą dumą Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnychazalie. To rośliny o przepięknych kwiatach, występujące w niezliczonej ilości kolorów. Oprócz oczywistych względów dekoracyjnych, uwielbiamy je za przyjemny zapach. W firmie pana Andrzeja Bulewicza hodowanych jest wiele odmian azalii. Dużą uwagę przykłada się do odpowiedniej pielęgnacji każdej pojedynczej rośliny, by móc zapewnić jej optymalne warunki wzrostu. Coraz większym zainteresowaniem klientów cieszą się także berberysy. Są one bardzo uniwersalne i ładnie się prezentują. Posiadają ozdobne liście i nie są specjalnie trudne w uprawie. Wysokie odmiany berberysów można z powodzeniem wykorzystać jako żywopłot. Gatunki, które nie rosną tak rozłożyście idealnie sprawdzą się do tworzenia rabatek. Szczególnie dobrze wyglądają połączone z innymi bylinami. Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych powstała z wielkiej pasji do uprawy roślin. Wieloletnie doświadczenie firmy w hodowli różnych gatunków, daje nam gwarancję za zakup zdrowych i dorodnych krzewów, drzew i sadzonek kwiatów.