Najpopularniejszym gatunkiem drewna, z którego wykonywane są meble, jest dąb. Ma on wielu zwolenników, ponieważ jest to materiał niezwykle twardy i wytrzymały. Ma również wiele innych zalet, które powodują, że producenci litych mebli drewnianych wybierają do produkcji dąb. Meble z tego drewna prezentują się niezwykle szlachetnie. Wnętrza, w których się znajdują wydają się być bardziej eleganckie. Dlatego też wiele osób decyduje się na zakup litych mebli drewnianych.

Najważniejsze zalety dębowych mebli

Drewno dębowe jest bardzo twarde i zbite. To z kolei powoduje, że jest również ciężkie. Meble dębowe doskonale się zachowują. Obecnie można znaleźć wiele pięknie zachowanych mebli dębowych sprzed stuleci. To najlepszy dowód na ich trwałość i wytrzymałość. Dąb jest nazywany wiecznym drzewem, nie bez powodu też meble z niego wykonane są w stanie przetrwać ponad sto lat. Dzięki odpowiednim procesom produkcyjnym meble z tego materiału nie ulegają odkształceniom czy ścieraniu podczas użytkowania. Wytrzymałość drewna dębowego jest tak wysoka, że mogą być one wykorzystywane z powodzeniem, jako meble ogrodowe. Kolejne zalety dębowych mebli drewnianych przedstawi pracownik firmy produkującej meble z drewna litego Edar:

Drewno dębowe bardzo dobrze się wybarwia. Kolory, jakie można uzyskać podczas barwienia to różne odcienie koloru dębowego, od jasnego do ciepłego. Można również zabarwić je na kolor biały. Z materiału w takim kolorze najczęściej produkujemy łóżka, stoły i krzesła.

Kolejną zaletą dębowych mebli jest fakt, że wraz z upływem czasu nabierają głębokiego odcienia i szlachetnieją. Ich kolor staje się głębszy w porównaniu do odcienia na początku. Ogromną zaletą dębowych mebli jest łatwość pielęgnacji. Wystarczy wilgotna, miękka szmatka a na poważniejsze zabrudzenia doskonale działa przetarcie wilgotną szmatką namoczoną w rozcieńczonym detergencie.

Uniwersalny charakter mebli dębowych

Klasyczne modele mebli dębowych są ponadczasowe. Pasują  zarówno do wnętrz urządzonych w stylu vintage, jak i do tych bardziej nowoczesnych. Niezależnie od rodzaju, każdy mebel dębowy doda przestrzeni elegancji i charakteru. Ogromną zaletą wszystkich mebli drewnianych jest ich uniwersalność. Urządzając wnętrze, w którym będą meble drewniane, tak naprawdę możemy dobierać dodatki pod meble. Bo one same w sobie nadają wnętrzom niepowtarzalnego klimatu. Niektórzy uważają zakup mebli dębowych jako swoistą inwestycję kapitału. Wysoka cena zakupu w połączeniu z długowiecznością tych mebli , czyni je doskonałą formą na ulokowanie kapitału. Wraz z upływem czasu meble będą szlachetnieć. Poza tym wielu kolekcjonerów jest w stanie zapłacić wysokie kwoty za dębowe z poprzednich epok i nie tylko.