Piękny i zadbany ogród to efekt ciężkiej pracy i systematycznej pielęgnacji, która wymaga użycia odpowiednich narzędzi, zarówno tych najprostszych jak grabie czy nożyce, oraz bardziej specjalistycznych np. kosiarek spalinowych. Autoryzowanym dystrybutorem sprzętu ogrodniczego  i elektronarzędzi firmy BOSCH, METABO czy DECKER jest firma Elmal z siedzibą w Zakopanem.

Jaki sprzęt na pewno przyda się w ogrodzie?

Podstawowym sprzętem, bez którego żaden właściciel ogrodu czy działki nie może się obejść, jest kosiarka. Obecnie mamy bardzo duży wybór tych urządzeń, dlatego bez problemu można je dopasować do wielkości i rodzaju terenu. Wyróżniamy między innymi:

  • kosiarki elektryczne – nadają się do koszenia trawy na nierównym, wymagającym terenie, do wielkich powierzchni najlepiej wybrać kosiarkę elektryczną z napędem, natomiast urządzenie bez napędu świetnie sprawdzi się na mniejszym obszarze z dużą ilością zakamarków,

  • kosiarki spalinowe – wymagają użycia paliwa, na rynku dostępne są modele z koszem na trawę, można nimi ścinać chwasty i zarośla,

  • kosiarki akumulatorowe – to lekkie, ciche i niewydzielające spalin urządzenia, nie zajmują dużo miejsca, ponieważ można je wieszać lub stawiać w pionie.

Kosiarki STIGA, a także kosy i pilarki STIHL oraz traktory ogrodowe oferuje autoryzowany dystrybutor elektronarzędzi firma Elmal. W jej ofercie można znaleźć także: myjki wysokociśnieniowe, urządzenia piorące KARCHER czy wertykulatory.

Dlaczego firma Elmal jest godna polecenia?

Oto jak o firmie wypowiada się jej przedstawiciel:

„Oferujemy sprzęt i narzędzia ogrodnicze marek najbardziej znanych producentów. To właśnie u nas kupisz traktory ogrodowe CASTEL i STIGA czy niezbędne w każdym ogrodzie wysokiej jakości sekatory i nożyce. Zawsze chętnie służymy pomocą w doborze odpowiedniego rozwiązania. Co więcej, udzielamy rad i wskazówek z zakresu prawidłowego użytkowania sprzętu. Zapraszamy!”

Do czego służy wertykulator?

Pielęgnacja trawnika, tak można w skrócie opisać działanie wertykulatora. Natomiast  szczegółowo jego praca polega na wykonywaniu dużej ilości nacięć darni przy jednoczesnym usuwaniu mchów, porostów czy starej trawy. Zabieg ten należy przeprowadzić wiosną i w razie konieczności powtórzyć jesienią. Po dokonaniu wertykulacji trzeba dokładnie wygrabić teren z pozostałych nieczystości. Wertykulatory podobnie jak kosiarki mogą występować w wersji elektrycznej lub spalinowej. Urządzenia te z roku na rok stają się coraz bardziej popularne, zyskując miano niezbędnego sprzętu ogrodniczego.