czas czytania: 2 min materiał partnera

Jak wybrać drzwi zewnętrzne do domu?

Drzwi drewniane

Wybierając drzwi wejściowe do domu bądź mieszkania, każdy niewątpliwie zwraca uwagę na cenę. Nie jest to jednak podstawowe kryterium, jakim powinno się kierować, podczas ich zakupu. Ważniejsze z pewnością są takie cechy jak ich wytrzymałość, jakość izolacji, czy walory estetyczne. Drzwi zewnętrzne mogą być drewniane, aluminiowe, stalowe oraz PCV. Każde z nich posiada różne wady oraz zalety.

Drzwi drewniane i stalowe

Od lat materiałem stosowanym do wyrobu drzwi, jest drewno. Najczęściej stosowanym materiałem do produkcji drzwi tego typu jest drewno dębowe bądź sosnowe. Dzięki właściwościom drewna, drzwi tego typu charakteryzują się wysoką izolacją termiczną oraz akustyczną. Dodatkowo są one bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Masywne, solidne drzwi drewniane są niewątpliwie ciężkie i mocne. Wykonane w stu procentach z drewna, posiadają ramę z wysokiej jakości klejonki drewnianej, dzięki czemu drzwi są wytrzymałe i w pełni stabilnej. Ciężkie drzwi drewniane można wizualnie odciążyć, poprzez odpowiednie rzeźbione wzory, dzięki którym wejście wyda się lżejsze i delikatniejsze (drzwi przy tym nie tracą swoich walorów wytrzymałościowych). Nie wszyscy wiedzą jednak, że są one wysoce odporne na ogień. Potrzebują one bez wątpienia zabezpieczenia, w postaci odpowiednich impregnatów, a nawet mimo ich zastosowania, nie poleca się stosowania ich w miejscach, gdzie będą wystawione na działanie czynników atmosferycznych. Drzwi tego typu można pięknie wkomponować zarówno w dom w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Tego typu drzwi można zamówić w firmie Kris, z miejscowości Grzybno. Tego problemu nie ma z drzwiami stalowymi. Są one odporne na działanie warunków atmosferycznych. Drzwi stalowe są bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym wcale nie muszą być masywne i ciężkie. Izolację termiczną oraz akustyczną, zapewnia pianka izolacyjna, którą jest ona wypełniona.

Drzwi aluminiowe i PCV

Wytrzymałość drzwi aluminiowych jest stosunkowo wysoka, biorąc pod uwagę ich masę. Nie ulegają one zniekształceniu i nie ma żadnych przeciwwskazań, aby nie wystawiać ich na działanie czynników atmosferycznych. Zapewniają też dobrą izolację termiczną, jednak nie są one tanie. Dodatkowo są dość mocno podatne na zarysowania. Na koniec zostały drzwi PCV, które nie posiadają walorów antywłamaniowych. Zaletą jednak jest wysoka izolacja akustyczna i termiczna, a także duża odporność na zabrudzenia. Czyszczenie drzwi można przeprowadzać rzadziej i wymagają one mniejszego wysiłku niż w przypadku wcześniej wymienionych.