Blog Panoramy Firm

Mała architektura ogrodowa, czyli co warto zbudować za domem

Materiał partnera
2019-06-06
Wygodnie urzadzony ogród

Duży ogród stwarza szerokie możliwości organizacyjne. Możemy wygospodarować w nim miejsce niemal na wszystko – drzewa i kwiaty, kącik do relaksu, składzik na narzędzia. Ważne jest jedna, by odpowiednio to zaplanować. Nawet ogromna przestrzeń zapchana wieloma elementami nie będzie prezentować się estetycznie. Dlatego nim zdecydujemy się cos zbudować, zastanówmy się, czego potrzebujemy w naszym ogrodzie.

Piękny taras z widokiem

Zagospodarowanie ogrodu niekoniecznie musi oznaczać stawianie w nim osobnych konstrukcji. Dobrym rozwiązaniem jest zbudowanie tarasu. Zlecimy to Woodma Rękodrewnostyl, która specjalizuje się w drewnianych konstrukcjach.

Stworzymy w ten sposób miejsce, gdzie będziemy mogli spożywać z rodziną posiłki – na świeżym posiłku, ale pozostając w pobliżu domu. To rozwiązanie dla tych, którzy chętnie spędzają czas w ogrodzie z rodziną i przyjaciółmi. Duży stół i krzesła, które na nim postawimy, stworzą miejsce idealne do długich rozmów. Nawet palące słonce nie będzie stanowić problemu, jeśli zadbamy o odpowiednie zadaszenie – na przykład w postaci markizy. Drewniany taras to też piękna ozdoba budynku, którą z łatwością możemy dopasować do stylu fasady i innych wykończeń, a jednocześnie wkomponować w otaczającą dom roślinność. Ponadto oferuje nam wspaniałe widoki. Kto z nas nie chciałby wypić porannej filiżanki kawy na tarasie, podziwiając bujne krzewy i kwiaty budzące się do życia o poranku?

Zaciszna altana w cieniu drzew

Jeśli jednak wolimy relaks wśród roślin, nieco w ukryciu i z dala od codziennego zgiełki, powinniśmy zdecydować się na budowę drewnianej altany. W niej też możemy organizować spotkania w większym gronie, jednak jest ona z natury bardziej odosobniona niż taras i przez to sprzyja spędzaniu czasu w samotności – na przykład przy książce.

Szczególnie efektownie wygląda ona w otoczeniu dużych krzewów oraz drzew, które potęgować będą klimat. Wzdłuż alejki prowadzącej do altany możemy ustawić pergole ogrodowe – nadadzą one przestrzeni wokół domu romantyczny charakter. Podobnie jak ustawiona w pobliżu huśtawka drewniana, z której korzystać mogą zarówno dorośli, jak i dzieci.

Funkcjonalne domki narzędziowe

Mała architektura ogrodowa to nie tylko ozdobne konstrukcje oraz obiekty przeznaczone do spędzania wolnego czasu. W tej grupie mieszczą się również drewniane domki narzędziowe oraz garaże drewniane.

Duży ogród wiąże się z wieloma pracami na rzecz utrzymania go w dobrym stanie – inaczej nie będzie on robił wrażenia i cała ta przestrzeń się zmarnuje. Do prac ogrodowych natomiast wykorzystujemy liczne narzędzia, które musimy gdzieś przechowywać. Domek narzędziowy stanie się miejscem, gdzie będziemy mogli cały ten arsenał uporządkować i zabezpieczyć – na przykład na zimę.

Opracowanie artykułu:

Woodma Rękodrewnostyl Michał Pieczyński

ul. Lipowa 3, 62-022 Rogalinek wielkopolskie
e-mail
zobacz firmy z branży
Producenci domów drewnianych