W dobie nowoczesnych technologii, wszechobecnego Internetu i smartfonów ciężko jest zainteresować dziecko nieco bardziej tradycyjnymi zabawkami. Tymczasem liczne bodźce, których dostarczają malcowi elektroniczne urządzenia, nie zawsze wpływają korzystnie na jego rozwój i psychikę. Bycie odpowiedzialnym rodzicem to ciężka rola, jednak wybór zabawek adekwatnych do wieku dziecka jest naprawdę bardzo szeroki. Które z nich najbardziej ucieszą latorośl?

Gry planszowe

Popularne niegdyś planszówki wracają do łask. Na rynku znajdziemy wiele, rożnych propozycji, które są odpowiednio dostosowane do wieku dziecka. Pięknie wykonane, kolorowe i z interesującą fabułą – na długo zajmą malca i jego rówieśników. Gry planszowe rozwijają wyobraźnię dziecka, uczą go zdrowej rywalizacji i pozwalają doskonalić zdolności komunikacyjne. To także doskonały sposób na spędzanie wspólnych chwil w rodzinnym gronie. Godziny zabawy i beztroski zaowocują nie tylko świetną rozrywką, ale też wspaniałymi wspomnieniami na przyszłość. Udowodniono, że dzieci, które spędzają czas na grach planszowych, lepiej radzą sobie w szkole, a także wykazują się większą bystrością umysłu i przenikliwością.

Zabawki interaktywne

Jak zapewnia specjalista z hurtowni zabawek Contra- zabawki interaktywne cieszą się niegasnącym zainteresowaniem zarówno chłopców, jak i dziewczynek w różnym wieku. Łączą one rozrywkę z edukacją, dlatego też są chętnie wybierane przez rodziców. Zabawki edukacyjne najczęściej są elektroniczne- mienią się różnymi kolorami, grają, śpiewają, uczą pojedynczych słówek, cyferek – często również w języku angielskim. Maluchy najszybciej  zdobywają umiejętności poprzez zabawę. Dzięki zabawkom interaktywnym – nawet nie zdając sobie z tego sprawy- dzieci  uczą się czytać, kształtują swoje cechy osobowościowe i ćwiczą swoją pamięć. Wszystko to przekłada się na szybsze sukcesy w przedszkolu i szkole.

Pluszaki

Ciężko wyobrazić sobie dzieciństwo bez kolekcji maskotek. Każdy z nas z pewnością miał swojego pluszowego przyjaciela, z którym dzielił wszystkie radości i smutki. Nie warto odbierać tego obecnym pokoleniom. Na rynku znajdziemy całe mnóstwo pluszaków- postaci z bajek, zwierzątek, owoców, obłoczków – każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Maskotki uczą maluchów wielu pozytywnych emocji- opiekuńczości, współczucia, troski. Rozwijają dziecięcą wyobraźnię i zdolności manualne. Są też bardzo trwałe. Pluszowy miś potrafi przetrwać w szafie całe lata, by na nowo stać się przyjacielem kolejnego dziecka w rodzinie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zabawek?

Zabawki, z których na co dzień korzystają nasze dzieci powinny być stworzone z bezpiecznych materiałów wysokiej jakości. Warto wybierać wyroby renomowanych producentów. Zyskujemy wówczas pewność, że zakupiona przez nas zabawka posiada wszystkie wymagane atesty i pozytywnie przeszła wszelkie testy jakości.