Gry planszowe są popularnym sposobem spędzania wolnego czasu w większym i mniejszym gronie znajomych. Podobają się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Planszówki pozwalają rozwinąć umiejętności interpersonalne i logicznego myślenia. Rozwijają kreatywność młodszych i starszych miłośników. Dlaczego warto spędzić wolny czas przy grach planszowych? Jakie są ich największe zalety?

Zdrowa rywalizacja podczas gry

Granie w gry planszowe ze znajomymi zapewnia co prawda odrobinę stresu, ale są to zdrowe i nieszkodliwe nerwy. Każdy ma szanse na zwycięstwo, co powoduje zdrową rywalizację. Podczas gry rodzi się także poczucie wspólnoty. Osoby grające komunikują się ze sobą, angażują w grę planszową, budują koalicje. Nawiązują się przyjaźnie lub miłe znajomości.

Logiczne myślenie i kreatywność

Gry planszowe tylko częściowo zależą od losu i przypadkowości. Ważne są też umiejętności i doświadczenie graczy. Podczas gry wszyscy rozwijają logiczne myślenie i kreatywność. Aby wygrać lub zająć wysokie miejsce, trzeba blefować, kombinować, targować, zastanawiać się nad kolejnymi ruchami. Gry dają możliwość ćwiczenia umiejętności reagowania na zmienne okoliczności oraz próbowania różnych taktyk. Przyda się cierpliwość w oczekiwaniu na swoją kolejkę. Osoby, które przegrały, uczą się przyjmować przegraną z klasą.

Poznawanie nowych ludzi

Gry planszowe pozwalają zacieśnić więzy między przyjaciółmi lub poznać nowych znajomych. Coraz większą popularność zyskują lokale i knajpki, nastawione na miłośników planszówek. W owych miejscach znajduje się bogata kolekcja gier, które można wypożyczyć na czas przebywania w kawiarni.

Konwenty, czyli imprezy związane z fantastyką, popkulturą i kulturą Japonii, również dają możliwość grania w planszówki. Zazwyczaj mamy do dyspozycji wydzielone pokoje, w których można spokojnie pograć ze znajomymi w ulubioną grę. Konwenty wiążą się z pokaźnymi zbiorami planszówek, stolikami pełnymi graczy oraz wolontariuszami, którzy pomogą w nauce zasad nowej gry. Niczym dziwnym jest przyłączanie się nieznajomych do gry, co pozwala zawrzeć nowe znajomości.

Bogaty wybór gier

Na półkach sklepowych i w specjalistycznych hurtowniach internetowych można odnaleźć wiele tytułów gier planszowych – od najprostszych i edukacyjnych po logiczne, taktyczne i wojenne. Nawet najbardziej wymagający dorośli finalnie odnajdą coś do siebie. Sklep Millbay posiada wśród swojego asortymentu rozmaite planszówki i gry edukacyjne, karciane, zręcznościowe, logiczne, elektroniczne. Dzieci mogą przebierać też w podobnych formach rozrywki, np. puzzlach, zabawkach interaktywnych.