Pod wpływem baśni i legend dla dzieci, niemal każdy chłopiec marzy o tym, aby zostać rycerzem. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ zawód rycerza wiązał się z wielkim szacunkiem, zaszczytem i honorami. Wieki średnie już dawno się skończyły, ale nie odeszły w zapomnienie, bowiem możemy bez trudu przenieść się do średniowiecza odwiedzając sklep z zabawkami Mieczykolandia w Wąchocku, gdzie znajdziemy pełne uzbrojenie dla małego rycerza.
Jakie akcesoria powinien mieć mały rycerz?
W szkołach i przedszkolach z okazji różnych świąt organizowane są dla dzieci bale przebierańców. Niemal każda dziewczynka marzy, aby zostać księżniczką, a każdy chłopiec chce być średniowiecznym rycerzem. Na szczęście jest to możliwe. Pomoże w tym sklep z zabawkami Mieczykolandia w Wąchocku, w którym znajdziemy szeroki wachlarz różnego rodzaju akcesoriów rycerskich. Sklep oferuje wszelkiego rodzaju atrybuty rycerskie takie jak: drewniane miecze, strzały, tarcze, łuki z drewna, toporki, dzidy, halabardy, kusze, włócznie i wiele innych. Oprócz tego każdy chłopiec znajdzie w Mieczykolandii odpowiedni strój godny średniowiecznego rycerza. Dostępne akcesoria są idealne nie tylko na bal przebierańców, ale świetnie sprawdzą się jako prezent dla małego chłopca.
Trochę historii – specjaliści ze sklepu z zabawkami Mieczykolandia wyjaśniają, kim był rycerz
Rycerzem mógł być każdy mężczyzna, który przeszedł pasowanie. Jednak eksperci ze sklepu z akcesoriami rycerskimi uważają, że życie średniowiecznego rycerza, nie było łatwe. Musiał on przestrzegać wielu panujących reguł oraz prowadzić określony tryb życia. Rycerze byli wyspecjalizowani w walce konnej, która do XII wieku była jedynym skutecznym sposobem walki. Oprócz tego rycerze powinni posiadać odpowiednie środki umożliwiające mu prowadzenie narzuconego stylu życia. Od połowy XII wieku wśród rycerzy można było spotkać wyłącznie potomków rycerzy i w taki sposób rycerzem zostawało się poprzez dziedziczenie. Zawód rycerski przynosił chwałę i zaszczyty, dlatego nic dziwnego, że współcześni młodzi chłopcy marzą o tym, aby zostać rycerzem. Kariera rycerska rozpoczynała się od długiego i trudnego terminowania. Mali chłopcy zaczynali praktykę przy swoich ojcach, gdzie musieli nauczyć się podstaw jazdy konnej, władania bronią i polowania. W nieco starszym wieku pretendent na rycerza pełnił u swojego protektora służbę wojskową i domową, uczestniczył w polowaniach i nabierał ogłady. Do jego zadań należała opieka nad końmi i czyszczenie zbroi. W kolejnych etapach brał udział w turniejach rycerskich, a także na polach bitwy. Zanim został pasowany na rycerza, nosił miano giermka. Dopiero podczas ceremonii stawał się prawdziwym rycerzem. Uroczystość miała charakter sakralny, zaczynała się od poświęcenia wszystkich atrybutów, a następnie ojciec chrzestny podawał młodemu rycerzowi miecz, tarczę, włócznię, tarczę, hełm i ostrogi. Giermek przyjmował zbroję, odmawiał modlitwę oraz przysięgę rycerską, która obligowała go do respektowania zwyczajów i obowiązków rycerskich.