Własna działalność to dla wielu osób źródło utrzymania. Jej prowadzenie nie należy do prostych czynności – przede wszystkim wiąże się z tym wiele spraw księgowych, których właściwe wykonanie warto powierzyć specjalistom z dobrego biura rachunkowego. Będą oni w stanie zadbać m.in. o prowadzenie konkretnych typów ewidencji podatkowej i nie tylko. Co zatem konkretnie obejmuje asortyment usług księgowych?

Wybrana ewidencja podatkowa

W zależności m.in. od osiąganych przez firmę przychodów konieczny jest wybór właściwej metody ewidencji podatkowej. Ta prowadzona musi być przede wszystkim rzetelnie i terminowo. Jedną z możliwości jest księga przychodów i rozchodów, która wybierana jest przeważnie przez małe i średnie firmy. Jej dokładne prowadzenie warto zlecić specjalistom z biura rachunkowego, którzy uwzględnią każdą przeprowadzoną transakcję lub zrealizowaną usługę w ewidencji. Z kolei przedsiębiorstwa osiągające wysoki przychód zobligowane są do korzystania z tzw. pełnej księgowości.

W ramach ksiąg handlowych ewidencjonuje się wszystkie zdarzenia gospodarcze, wartości materialne, niematerialne, prawne i środki trwałe. Skorzystanie w tym zakresie z usług profesjonalnego biura rachunkowego, takiego jak m.in. Ancile Sp. z o.o., które jest w stanie rozliczyć swoich klientów również za pomocą ryczałtu ewidencjonowanego. W wybranych przypadkach możliwe jest też skorzystanie z karty podatkowej, co także nie sprawi większych problemów doświadczonym księgowym. Czym jeszcze mogą się oni zająć w ramach firmowych spraw księgowych?

Pełna kontrola finansów

Większość przedsiębiorstw potrzebuje określonych finansów w celu efektywnego prowadzenia i rozwijania działalności. Muszą się one znajdować zatem pod stałą kontrolą – warto zadbać o to z pomocą księgowych z biura rachunkowego, którzy są w stanie opracować na zlecenie klienta zakładowe plany kont, koncepcje związane z amortyzacją czy specjalny bilans finansowy. W ramach świadczonych usług przygotują oni również sprawozdanie finansowe, które daje przedsiębiorcy możliwość uzyskania wielu informacji na temat wyników firmy i dostępnych środków.

Do czynności realizowanych przez doświadczonych księgowych z renomowanych biur rachunkowych zalicza się też sporządzanie i składanie w terminie niezwykle istotnych deklaracji podatkowych. Dotyczą one zarówno podatków PIT, jak i CIT czy VAT. Dzięki powierzeniu wykonania tego typu deklaracji specjalistom firma zyskuje pewność, że zostały one nie tylko właściwie przygotowane, ale też złożone w terminie. Biuro rachunkowe w ramach usług dla firm zajmie się także sporządzaniem zeznań rocznych, co również jest bardzo przydatnym i komfortowym rozwiązaniem.