Prowadzenie własnej działalności gospodarczej niesie ze sobą mnóstwo wyzwań. Pozyskiwanie klientów, inwestowanie w rozwój firmy, wdrażanie nowoczesnych technologii, rozwiązywanie bieżących problemów – to wszystko wymaga ogromnego wkładu pracy. Do tego dochodzą jeszcze formalności związane z księgowością i podatkami. Tę ostatnią kwestię łatwo rozwiązać, korzystając z pomocy profesjonalnego biura rachunkowego, np. Percepta z Chorzowa.

Jakie usługi księgowe oferuje biuro księgowe Percepta?

Do zadań księgowych z biura rachunkowego Percepta należy między innymi:

  • bieżąca ewidencja operacji gospodarczych,

  • sporządzanie deklaracji podatkowych dla Urzędu Skarbowego,

  • przygotowywanie sprawozdań finansowych,

  • ewidencja kosztów pośrednich i bezpośrednich,

  • obliczenie składek dla ZUS,

  • obsługa kadrowo-płacowa

  • rzetelne księgowanie faktur,

  • ewidencja środków trwałych,

  • prowadzenie księgi przychodów i rozchodów.

Oferta biura skierowana jest do dużych przedsiębiorstw, jednoosobowych firm i spółek.

Przygotowywanie sprawozdań do GUS

Biuro rachunkowe Percepta zajmuje się także przygotowywaniem sprawozdań do GUS, takich jak np.: roczne sprawozdanie o pracujących, wynagrodzeniach i czasie pracy (Z-06) oraz sprawozdanie o warunkach pracy (Z-10). Obowiązki sprawozdawcze są corocznie określane w rozporządzeniach i mogą obejmować także: sprawozdanie o cenach producentów wyrobów spożywczych, badanie podmiotów o liczbie pracujących do 49 osób, sprawozdanie o cenach producentów usług oraz wiele innych. Nie ma możliwości zwolnienia żadnego podmiotu gospodarczego z obowiązku złożenia sprawozdań przez GUS, ani żaden inny urząd statystyczny. Co więcej, za niedopełnienie tej formalności, jak również za przekazywanie danych niezgodnych ze stanem faktycznym, przewidziana jest kara grzywny, a nawet ograniczenie wolności do 2 lat.

Dlaczego warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym?

Przede wszystkim jest to ogromna oszczędność czasu. Wystarczy dostarczyć to biura odpowiednie dokumenty, a księgowa zajmie się już całą resztą. Rzetelnie zaksięguje faktury czy sporządzi niezbędne deklaracje podatkowe. Jest to też bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba dostarczać danych osobiście, można je np. przesłać mailem. Bezpieczeństwo to kolejna zaleta korzystania z pomocy księgowej. Profesjonalne biura rachunkowe, takie jak Percepta zatrudnia pracowników mających aktualną wiedzę ze znajomości przepisów prawnych, dzięki czemu wszystkie sporządzane deklaracje są rzetelne i zgodne z obowiązującym prawem.