Przychodzi taki moment w naszym życiu, kiedy planujemy zakup mieszkania, budowę domu czy remont posiadanej nieruchomości. Istnieje jeszcze wiele sytuacji, które wymagają od nas wysokich nakładów finansowych. Zwykle nie podejmujemy takich decyzji zbyt często, ale konsekwencje złego wyboru możemy odczuwać przez wiele lat. Naturalnym sposobem jest więc pozyskanie kredytu hipotecznego. Większość z nas nie jest specjalistami w tej dziedzinie. Rynek jest obfity w różne oferty, a banki wręcz „biją się” o klientów. Informacje, jakie przekazują nam instytucje nie są dla nas do końca zrozumiałe, dlatego wybór oferty kredytu to nie lada wyzwanie. Na pomoc przychodzi wówczas doradca finansowy, który zajmie się wszelkimi formalności i pomoże w doborze odpowiedniego rozwiązania.

Kim jest i czym zajmuje się doradca finansowy?

Zadanie doradcy finansowego jest pomoc klientowi indywidualnemu lub konsolidacyjnemu w zakresie odpowiedniej decyzji finansowej. Zwykle jest to dobór właściwej oferty kredytu hipotecznego. Zakres obowiązków doradcy finansowego obejmuje pośrednictwo między klientem a bankiem, doradztwo w zakresie ubezpieczenia kredytu oraz pomoc przy wszelkich formalnościach, przygotowanie oferty i wyliczenia.

Dostęp do aktualnych ofert i możliwość ich porównania

Jak już wiadomo, doradca finansowy współpracuje z wieloma bankami, co wiąże się z tym, że zna aktualne oferty placówek, zatem może dopasować indywidualną ofertę do potrzeb i możliwości swojego klienta. Doradca finansowy nie ma ograniczeń w zakresie produktów, nie realizuje również planów sprzedażowych. Klient zatem ma możliwość poznania wszystkich ofert banków, przedstawionych w jasny sposób, uwzględniając ich wszelkie zalety oraz wady.

Czas to pieniądz

Dzięki współpracy z profesjonalnym doradcą finansowym, klient jest w stanie zaoszczędzić wiele cennego czasu. Nie traci go bowiem na szukanie ofert i ich porównywanie. Decydując się na współpracę, wystarczy jedno spotkanie, które pozwoli na obiektywną ocenę przedstawionych ofert. Co więcej, doradca zajmie się formalnościami, więc możemy być spokojni, że cały proces przebiegnie sprawnie i pomyślnie.

Wśród firm zajmujących się doradztwem finansowym wymienia się na przykład DST Consulting z Poznania.

Możliwość negocjowania warunków finansowych kredytu

Doradca kredytowy posiada ogromną wiedzę w dziedzinie ofert banków. Dodatkowo zaznajomiony jest ze wszystkimi produktami i wie jak je połączyć, aby znacznie obniżyć marżę kredytową, tym samym zmniejszyć odsetki lub poziom prowizji. Ponadto wychodzi naprzeciw klientowi, bowiem wie, do jakiej wysokości może negocjować wszelkie ustalenia z bankiem. Operując taką wiedzą i możliwościami, współpraca z doradcą może okazać się bardzo owocna, czyli generująca liczne oszczędności.