czas czytania: 3 min materiał partnera

Dlaczego powinniśmy korzystać z usług księgowych?

księgowa

Coraz więcej osób prowadzi własną działalność. Nawet jeśli jest to działalność jednoosobowa, każdego obowiązują podobne przepisy i na co dzień musi mierzyć się z wieloma sprawami urzędowymi i prawnymi. Bardzo ważne jest także prowadzenie księgowości i rzetelny zapis wszystkich wpływów i wydatków pieniężnych. Niestety wiele osób nie posiada odpowiedniej wiedzy księgowej, jednak możemy skorzystać z wiedzy, którą zaoferuje nam doświadczona księgowa.

Idąc dalej dlaczego nie skorzystać z usług księgowości mobilnej? Rozwiązanie jest bardzo wygodne, często tańsze i co najważniejsze pozwala na oszczędność czasu. Większość spraw księgowych jak i prawno-finansowych można zlecać zdalnie za pomocą platform internetowych, tj biura on-line; telefonicznie lub skorzystać z możliwości dojazdu księgowej do siedziby firmy lub w dowolnym miejscu wskazanym przez klienta(co daje możliwość sporządzenia dokumentacji na miejscu w krótkim czasie i w komfortowych warunkach, bez wychodzenia z własnego biura).

Znajomość przepisów to podstawa


Jak powszechnie wiadomo, nieznajomość prawa szkodzi. Dlatego też każdy, kto decyduje się podjąć prowadzenia własnej firmy, powinien dopilnować, by wszystkie czynności odbywały się zgodnie z prawem i obowiązującymi zasadami. Jednak nie jest to takie łatwe, jak może się nam wydawać. Przede wszystkim dużym problemem jest nie tylko poprawne rozumienie przepisów, ale także bycie na bieżąco z wszelkimi zmianami. Prawo cały czas się zmienia, a co za tym idzie także obowiązujące przepisy. Jeżeli prowadzimy działalność, musimy być świadomi zmian i stosować się do nich, dzięki czemu unikniemy nieprzyjemności ze strony urzędów. Jeżeli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy, powinniśmy powierzyć prowadzenie firmy pod tym kątem odpowiedniemu biuru rachunkowemu, które dopilnuje wszelkich spraw za nas.

Szeroki zakres działań księgowych

Jeżeli zdecydujemy się na współpracę z biurem rachunkowym, możemy liczyć na pomoc w wielu aspektach prowadzonej działalności. Księgowa może zająć się doradztwem podatkowym, co może nakierować nas na dobry sposób rozliczania się. Dodatkowo poprowadzi ona za nas księgi handlowe, jak i zajmie się ewidencją przychodów i rozchodów.
Dzięki temu będziemy mieć pewność, że księgowość będzie na bieżąco prowadzona. Priorytetem są także właściwe rozliczenia z ZUS-em, gdzie poprawność wypełnionych dokumentów jest sprawą priorytetową. Nie możemy zapominać także o corocznych rozliczeniach PIT, obowiązujących każdą osobą pracującą i prowadzącą działalność, które często mogą nam sprawić wiele problemów.

Warto postawić na rzetelną firmę

Usługi księgowej z całą pewnością są potrzebne w wielu firmach. Dlatego też każda osoba prowadząca działalność powinna zastanowić się nad podjęciem współpracy z biurem księgowym takim jak Księgowość Mobilna. Doświadczona księgowa zajmie się prowadzeniem spraw naszej firmy, dopilnuje ona także terminowych rozliczeń i sprawdzania poprawności i rzetelności prowadzonych działań. Coraz więcej firm oferuje także opcję księgowości online, dzięki czemu jesteśmy w stałym kontakcie z księgowym w razie potrzeby, bez konieczności udawania się do siedziby kancelarii.