Jeśli prowadzimy już długo lub mamy zamiar założyć własną działalność gospodarczą, a nie znamy nikogo, kto mógłby zająć się kompleksową obsługą rachunkowo-podatkową w naszym imieniu to w pewnym momencie będziemy musieli poszukać biura rachunkowego. Jak w ogromnych ilościach ofert wyłowić tę najlepszą? Na podstawie jakich kryteriów powinniśmy podjąć ostateczną decyzję? Do kogo się udać? Bardzo ważne jest, aby zaufać profesjonalistom w tej dziedzinie.

Do jakiego biura rachunkowego się udać?

Bardzo pożądane jest posiadanie magisterskiego wykształcenia rachunkowo-podatkowego każdej osoby, która podejmuje się obsługi księgowo-kadrowej. Tytuł magistra danej dziedziny świadczy o ukończonej specjalizacji.  Czego nie daje niższy tytuł licencjata. Studia magisterskie przygotowują w bardzo solidnie do rozpoczęcia zawodu księgowego. Na prośbę chętnego a nasze usługi klienta, biuro powinno okazać dyplom ukończenia wymaganych studiów oraz inne certyfikaty, które również są kluczowe w wykonywaniu tego zawodu. Dawniej, by móc otworzyć nasze nowe biuro rachunkowe trzeba było posiadać certyfikat Ministerstwa Finansów, który potwierdzał możliwość usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, zwany również Świadectwem Kwalifikacyjnym. Obecnie nie jest to już wymagane. Pozostaje jednak pytanie, czy chcielibyśmy, aby osoba, która go nie posiada zajmowała się naszymi finansami. Najlepiej zwrócić uwagę na doświadczenie.

Czy doświadczenie biura rachunkowego jest ważne?

Kolejnym, bardzo istotnym elementem, głównie przesądzającym o atrakcyjności biura, jest lokalizacja. Pomimo tego, że w obecnych czasach większość  zadań można dopełnić za pomocą telefonu, internetu czy za pośrednictwem kuriera, niejednokrotnie osobista wizyta w biurze księgowym jest niestety niezbedna. Dobre biuro rachunkowe powinno nie tylko doskonale prowadzić podatkowe księgi przychodów i rozchodów, ale i gwarantować podatkową i prawną obsługę działalności dla klienta. To jest najważniejsze. Przede wszystkim Doradztwo podatkowe i prawne może okazać się niezbędne na wielu etapach prowadzenia działalności, zatem szeroki wachlarz oferowanych usług jest bardzo konieczny i potrzebny dla wielu klientów.

Ważne jest też to, aby każde biuro było przygotowane merytorycznie. Dodatkowo atrakcyjne biuro rachunkowe powinno zapewniać dodatkowe usługi, które wyróżnią je na tle licznej konkurencji. Znaleźć biuro, które będzie kompletnie odpowiadało naszym potrzebom jest bardzo trudnym zadaniem. Dlatego tak ważne jest aby od razu się udać do biura Biuro rachunkowe Teresa Czarnecka. U nich z pewnością będziemy zadowoleni z profesjonalnych usług.