Chyba dla każdego z nas największą wartością w życiu jest zdrowie nasze i bliskich osób. Obecnie szczególnie zależy nam na tym, abyśmy mogli cieszyć się zdrowiem. Od kilku tygodni codziennie słyszymy o coraz większej liczbie osób, które zachorowały na COVID-19, czyli chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2. Niestety w czasie pandemii wielu z nas nie może pracować, przez co te osoby straciły źródło dochodu. Zobacz, w jaki sposób można się ubezpieczyć, aby COVID-19 i jego następstwa podlegały ochronie ubezpieczeniowej.
W jaki sposób zabezpieczyć się przed skutkami koronawirusa i COVID-19?
Obecnie znajdujemy się w trudnej sytuacji, która została spowodowana rozprzestrzenieniem się koronawirusa SARS-CoV-2. Wirus ten jest przyczyną zachorowań na chorobę COVID-19. Tempo, w jakim dochodzi do zarażania się ludzi, sprawiło, że wielu przedsiębiorców musiało wstrzymać wykonywanie swoich działań, a to niejednokrotnie wiązało się ze zwolnieniami pracowników. Dla wielu z nas takie rozwiązania sprawiły, że pozostali oni bez środków do życia, co w razie zachorowania może mieć przykre skutki.
Jednak istnieje możliwość zabezpieczenia się przed finansowymi problemami związanymi z zachorowaniem na COVID-19 i jego następstwami. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują różne warianty ubezpieczeń zdrowotnych, których celem jest pomoc osobom dotkniętych koronawirusem SARS-CoV-2. Biuro Ubezpieczeń Danuta Maria Rzempołuch z Wyszkowa w województwie mazowieckim oferuje swoim klientom między innymi ubezpieczenie WARTA EKSTRABIZNES PLUS oraz PZU Życie SA. Te polisy zdrowotne mają nam w dużym stopniu pomoc w sytuacji, w której sami znajdziemy się w trudnej sytuacji wywołanej koronawirusem.
Szczegóły ubezpieczeń na wypadek zachorowania na COVID-19
PZU Życie SA obejmuje ochroną swoich klientów również w przypadku epidemii lub pandemii. Oznacza to, że zachorowanie na COVID-19 oraz następstwa choroby, są objęte standardową ochroną wynikającą z posiadanego ubezpieczenia. Ubezpieczyciel wypłaci świadczenie za pobyt w szpitalu, o ile spełnione będą warunki wynikające z umowy, w tym:
- przedstawiona zostanie dokumentacja pobytu,
- spełniona będzie minimalna wymagana długość pobytu,
- zdiagnozowana choroba jest ujęta w umowie,
- leczenie szpitalne związane jest z tą chorobą (kwarantanna nie jest podstawą do wypłacenia świadczenia).
PZU Życie SA wypłaci również świadczenie z tytułu śmierci będącej skutkiem zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W związku z diagnozą COVID-19, nie zostanie jednak wypłacone świadczenie z tytułu ciężkiej choroby – choroba ta nie jest w zakresie umowy ubezpieczenia.
Natomiast WARTA EKSTRABIZNES PLUS to ubezpieczenie grupowe, które charakteryzuje się elastycznymi warunkami umowy. Dzięki niemu można ubezpieczyć pracowników w mniejszych przedsiębiorstwach z segmentu MSP, których ilość wynosi od 3 do 50 osób, a także w dużych firmach liczących ponad 50 zatrudnionych pracowników. To standardowe ubezpieczenie zapewnia także ochronę na rozmaite zdarzenia wywołane COVID-19. W ramach grupowego ubezpieczenia osoba objęta ochroną może liczyć na wypłacenie świadczeń za pobyt w szpitalu. Odszkodowanie otrzymamy za każdy dzień, pod warunkiem, że byliśmy tam dłużej niż 4 dni. Poza tym świadczenie zostanie wypłacone za pobyt na OIOM-ie. A w przypadku ubezpieczenia lekowego, ubezpieczyciel zobowiązany jest do pokrycia kosztów związanych z zakupem leków po opuszczeniu szpitala przez ubezpieczoną osobę.
Warto dodać, że wypłata świadczenia będzie miała miejsce, gdy poważnie zachorujemy. Jeżeli zachorowaliśmy np. na niewydolność nerek, sepię czy schyłkową przewlekłą niewydolność oddechową, które spowodowane są chorobą COVID-19, wówczas możemy liczyć na wypłatę świadczenia. To otrzymają również nasi bliscy w przypadku śmierci. W takiej sytuacji konieczne jest wskazanie uprawnionej osoby, co można zrobić poprzez wypełnienie prostego wniosku. Koronawirus SARS-CoV-2 jest niebezpieczny dla naszego życia i zdrowia, dlatego nie warto zwlekać z podjęciem decyzji o zabezpieczeniu siebie i swojej rodziny na wypadek zakażenia.