Blog Panoramy Firm

Kasy i drukarki fiskalne ONLINE

Materiał partnera
2019-07-23
kasa fiskalna

Prawidłowe mechanizmy handlowe, zarówno jeśli chodzi o uczciwość konsumencką, sprawy handlowe, a także łatwość w ewidencjonowania zbytych dóbr, są możliwe do wdrożenia, dzięki wykorzystywaniu nowoczesnych kas oraz drukarek fiskalnych. Dzisiaj wiele firm opiera swoją działalność między innymi o nowoczesne urządzenia ONLINE. Dowiedz się, czym się wyróżniają na rynku i jakie mają funkcje.

Czym są kasy i drukarki fiskalne ONLINE?

Za kasy i drukarki fiskalne ONLINE uważa się urządzenia wykorzystywane w rozliczaniu działań usługowych oraz handlowych, które są bardzo kompaktowe, a wielokrotnie także mobilne – przenośne. Istotą ich odmiennego typu w porównaniu do sprzętów standardowych, jest zaś to, że bezpośrednio komunikują się one z Centralnym Repozytorium Kas (CRK), które prowadzone jest przez Ministerstwo Finansów. To zaś pozwala na szybkie przekazywanie danych o wykonanych transakcjach. Do CRK dostarczane są zarówno raporty dobowe, jak i paragony fiskalne.

Jakie firmy powinny korzystać z opcji kas i drukarek fiskalnych ONLINE?

Kasy i drukarki fiskalne ONLNE będą obligatoryjnie musiały znaleźć się od stycznia 2020 roku w wielu firmach, głównie o profilu usługowym, co narzuca nowe prawo. Warto jednak przy tym wiedzieć, że pozwoli to na ograniczenie/uproszczenie działań inwentaryzacyjnych, księgowych i rachunkowych, dlatego jest to wdrożenie bardzo korzystne zarówno dla organów administracyjnych, jak i dla przedsiębiorców. Kasy i drukarki ONLINE, głównie znajdą swoje zastosowanie – i już je znalazły – w zakładach mechanicznych, gabinetach lekarskich, kancelariach adwokackich, restauracjach, barach, parkingach, w salonach fryzjerskich i kosmetycznych, a także w wielu innych dziedzinach gospodarczych, opierających się np. o mobilne usługi.

Urządzenia ONLINE od marki dystrybutora DIP

Kompaktowe, ergonomiczne, niesamowicie łatwe w obsłudze, oraz spełniające znowelizowane normy prawne urządzenia w wersji ONLINE, gwarantuje między innymi dystrybutor DIP Dziakiewicz i Wspólnicy. Firma ta sprzedaje między innymi Kasy POSNET ONLINE, które obecnie są najmniejszymi sprzętami tego typu na polskim rynku! Warto przy tym wiedzieć, że można je przekształcić w kasowagę, a największą zaletą tych kas jest to, że mogą zdefiniować opcjonalnie nawet 8000 nazw towarów oraz usług. Równie wydajnymi urządzeniami w ofercie firmy DIP, z którą możesz zapoznać się na dedykowanej stronie, są: Drukarka ONLINE Posnet TEMO, Kasa ONLINE Posnet MOBILE, Drukarka ONLINE Posnet THERMAL XL2, czy też Drukarka ONLINE Novitus DEON.