Kompendium wiedzy o ubezpieczeniu Assistance

Materiał partnera
2019-10-21
ubezpieczenia

Ubezpieczenie Assistance ma na celu zapewnić osobie ubezpieczonej kompleksową pomoc w razie sytuacji awaryjnej. Warto podkreślić, że ta forma ubezpieczenia jest dobrowolna. Niemniej jednak coraz więcej ludzi decyduje się na skorzystanie z tej opcji. Okazuje się, że spora część tych osób nie ma pełnej wiedzy na temat specyfiki i zakresu ubezpieczenia. Dlatego postanowiliśmy przybliżyć Wam zagadnienie dotyczące Assistance.

Czym charakteryzuje się ubezpieczenie Assistance?

Ubezpieczenie Assistance ma za zadanie pomóc nam w sytuacji awaryjnej. Zakres ubezpieczenia obejmuje kwestie techniczne, medyczne, informacyjne oraz prawne. Assistance dotyczy najczęściej zdrowia, transportu samochodowego oraz podróży. Co ciekawe niejednokrotnie ten typ ubezpieczenia jest dodawany bezpłatnie do polisy OC. W takiej sytuacji jego zakres działania ogranicza się jedynie do kolizji. Dużo szerszy pakiet ubezpieczenia można uzyskać wykupując Auto Casco. Assistance jest na wagę złota na przykład w momencie nagłej awarii pojazdu. Jeśli sami nie możemy rozwiązać problemu na drodze, to wystarczy skontaktować się z ubezpieczycielem. On zajmie się organizacją pomocy.

Co obejmuje Assistance komunikacyjne?

Ubezpieczenie Assistance, które wykupujemy wraz z polisą komunikacyjną, obejmuje m. in. pomoc serwisową, informacyjną, prawną oraz medyczną. Na liście usług świadczonych w zakresie ubezpieczenia Assistance możemy znaleźć naprawę auta w miejscu zdarzenia, holowanie pojazdu, transport dla kierowcy i pasażerów, organizację miejsca parkingowego oraz podstawienie auta zastępczego.

Oczywiście przytoczony pakiet usług nie jest standardem w przypadku każdej polisy. Mogą się one między sobą różnić. Dlatego zawsze warto dokładnie przejrzeć dokument OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia), w którym znajdziemy szczegółowo opisany zakres konkretnych usług. I tak w kwestii holowania pojazdu może być podany limit kilometrów. Kolejnym przykładem jest samochód zastępczy, który może być wynajęty na ściśle określony czas. Studiując dokument OWU należy również sprawdzić czy ubezpieczenie Assistance obowiązuje jedynie na terenie Polski, czy także w innych krajach.

Jakie usługi dodatkowe może zawierać Assistance?

Wśród dodatkowych usług zawartych w pakiecie Assistance możemy znaleźć m. in.:

- pomoc w otwarciu pojazdu,

- pomoc w wymianie koła,

- dostarczenie paliwa,

- podładowanie akumulatora,

- wymianę żarówki,

- organizację noclegu.

W ramach dodatkowych pakietów możemy również wybrać usługi takie jak:

- pomoc tłumacza za granicą,

- dostęp do aplikacji mobilnej w celu zgłoszenia problemu i wezwania pomocy,

- pomoc prawnika,

- pomoc medyczna,

- hospitalizacja za granicą,

- organizacja rehabilitacji.

Czym kierować się wybierając Assistance?

Ubezpieczenie Assistance wydaje się korzystne przede wszystkim dla osób zmotoryzowanych, które oddalają się od miejsca zamieszkania na większa odległość. Wybierając Assistance trzeba dokładnie sprawdzić zakres usług, jaki przysługuje nam z tego tytułu. Należy też zweryfikować czy świadczenia przysługują wyłącznie w razie wypadku, czy również w momencie kradzieży lub awarii pojazdu.

Studiując dokument OWU warto zwrócić uwagę do jakiej odległości możemy liczyć na holowanie, do jakiej kwoty ubezpieczenie pokryje koszty naprawy oraz jaki jest obszar obowiązywania Assistance.

Wykupując ubezpieczenie OC i AC u konkretnego ubezpieczyciela możemy liczyć na zniżki na Assistance. W celu wybrania optymalnego rozwiązania warto zwrócić się o pomoc do Agencji Ubezpieczeniowej Tadeusza Czapskiego w Białej Podlaski. Wieloletnie doświadczenie oraz szeroka wiedza na temat ubezpieczeń pozwala dobierać rodzaj usługi idealnie dopasowany do potrzeb Klienta.

Opracowanie artykułu:

Czapski Tadeusz Ubezpieczenia

ul. Sidorska 101A/5, 21-500 Biała Podlaska lubelskie
e-mail
www