Konsolidacja kredytowa – na co zwrócić szczególną uwagę?

Materiał partnera
2019-08-25

Reklamy telewizyjne, a także internetowe, coraz częściej zachęcają nas do łączenia wszystkich naszych zobowiązań kredytowych w jedno, czyli na zdecydowanie się na konsolidację. Propozycje te są bardzo korzystne dla klientów, ale mogą wiązać się również z ryzykiem. To dlatego kredytowe konsolidacje należy przeprowadzać tylko przy udziale niezależnych ekspertów finansowych.

Zadbaj o zdolność kredytową

Przy konsolidacji kredytowej, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na swoją zdolność kredytową. Bank określa ją przede wszystkim na podstawie naszych miesięcznych dochodów netto, ale nie tylko one muszą dawać gwarancję kredytodawcy, o tym, że zobowiązanie będzie regulowane terminowo. Istotne jest także to, aby nasza sytuacja w Biurze Informacji Kredytowej była czysta. Jeśli zatem nasza historia kredytowa była zawiła i może stać się przeszkodą przy konsolidacji warto, aby sprawą tą zajął się niezależny ekspert finansowy. To on dzięki odpowiednim działaniom będzie w stanie przekonać bank do udzielania konsolidacji. Czasem jest to poprzedzone „czyszczeniem” informacji w BIK.

Ustal odpowiednie parametry kredytowania

Odpowiednie parametry kredytowania ważne są przede wszystkim dlatego, aby nie wysyłać wielu zapytać o konsolidację do różnych banków. Nawet jedna, czy dwie odmowy, mogą podziałać, jak domino, powodując brak chęci współpracy żadnego kredytodawcy. Jeśli zatem na początku drogi o staranie się o konsolidację, wybierzemy skuteczną strategię, zapewnimy sobie pożądany sukces. To można uzyskać poprzez niemalże dowolne kreowanie parametrów kredytowania, gdzie najważniejszą własnością jest termin spłaty – czasem opłacalne jest jego wydłużenie.

Przeanalizuj wszystkie koszty

Pomoc ekspertów kredytowych przy konsolidacjach jest ważna przede wszystkim do prognozowania naszej sytuacji ekonomicznej, a także czynników zewnętrznych, w tym „zachowań” danego banku. Ważna jest zatem analiza wszystkich kosztów konsolidacji. Czasem bowiem wspomniane wydłużenie spłaty, zamiast przynieść korzyści, wpędzi nas w spiralę długów i w przysłowiowe „życie na kredycie”. Jeśli zależy Ci zatem na jak najniższej końcowej sumie danego kredytu, musisz przede wszystkim zharmonizować długość spłaty z wysokościami rat. Nie jest to proste zadanie, dlatego zawsze korzystaj w tym zakresie z doradztwa.

Uważaj na dodatkowe opłaty

Niestety konsolidacja na własną rękę, czyli bez pomocy agentów kredytowych, może skończyć się znacznym „przepłaceniem”. Mowa nie tylko o zbyt wysokim oprocentowaniu po podsumowaniu całej spłaty, ale o konieczności uiszczania opłat dodatkowych: wysokich prowizji, czy obowiązkowego ubezpieczenia, które stanowią rekompensatę dla banku udzielonej niższej raty. Warto zatem szczególnie zwracać uwagę na ten element, w czym pomogą Ci specjaliści biura finansowego SADECCY!

Warto wiedzieć! Konsolidacje kredytowe, również chwilówek i pożyczek w parabankach, jest bardzo korzystne, pod warunkiem dokładnego przeanalizowania oferty oraz skrojenia jej na miarę naszych potrzeb. Dzisiaj warto zatem zabezpieczyć swoje interesy poprzez współpracę z agentami kredytowymi.

Opracowanie artykułu:

Sadeccy Niezależni Eksperci Kredytowi

ul. Władysława Jagiełły 7, 88-300 Mogilno kujawsko-pomorskie
e-mail
www