czas czytania: 2 min

Lombardy – zastaw i sprzedaż

wycena biżuterii

Życie pełne jest nieprzewidzianych sytuacji. Zdecydowana większość z nich wymaga natychmiastowego dostępu do mniejszej lub większej gotówki. Bywa, że nie każdy może pozwolić sobie na dodatkowe wydatki, a wzięcie wysokooprocentowanej pożyczki nie wchodzi w grę. Doskonałym sposobem na poradzenie sobie z problemem jest skorzystanie z usług lombardów. Na co konkretnie można liczyć?

Zastaw i sprzedaż

Wszyscy, którzy potrzebują natychmiastowego dostępu do gotówki, mogą skorzystać z usług lombardów na dwóch płaszczyznach. Można sprzedać konkretny przedmiot lub go zastawić. Sprzedaż wiąże się z podpisaniem umowy i wykupieniem przez lombard danego produktu w cenie, która choć wciąż pozostaje jak najbardziej rynkowa, to niższa jest niż w przypadku wystawienia tego produktu np. na aukcji internetowej. W tym przypadku przede wszystkim sprzedający musi odpowiedzieć sobie na pytanie, czy bardziej zależy mu na gotówce większej, czy szybszej. Jeżeli chodzi o zastaw, to również spisywana jest umowa, klient otrzymuje gotówkę, a dodatkowo może w określonym czasie wykupić przedmiot w cenie zwiększonej o marżę narzucaną przez lombard.

Należy również zauważyć, iż do lombardu nie można przyjść absolutnie ze wszystkim i liczyć na pieniądze. Jeżeli chodzi o przedmioty najczęściej skupowane, są to przede wszystkim biżuteria, ze szczególnym uwzględnieniem złotej oraz elektronika i antyki. Warto również zwrócić uwagę na to, czy przedmiot rzeczywiście może przedstawiać jakąkolwiek wartość finansową. Często bywa, iż klienci mylą ją z wartością sentymentalną. Aby mieć pewność, że transakcje przeprowadzone zostaną z troską o najmniejszy nawet detal, warto zwrócić swoją uwagę na lombardy cieszące się największą renomą. Zdecydowanie zalicza się do nich Lombard Benek. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej lombard zapewnia korzystne ceny oraz rzetelność. Na co jeszcze mogą liczyć klienci najlepszych lombardów?

Kantor wymiany walut

Profesjonalne firmy charakteryzują się przede wszystkim niezwykle rozbudowaną ofertą usługową. Podobnie jest również w tym przypadku. Dla wszystkich tych, którzy planują wyjazd na wakacje lub w celach służbowych mogą liczyć na wymianę walut. Zarówno tych najbardziej popularnych, jak i tych z mniejszych państw.

Kantor gwarantuje bardzo korzystne warunki wymiany, które zawsze merytorycznie oparte są o doniesienia z giełd światowych. Takie rozwiązanie sprawia, że wiele kwestii związanych z finansami, można załatwić w jednym miejscu. Skorzystanie z usług najlepszych lombardów to gwarancja bezpieczeństwa oraz szybkiego dostępu do gotówki. Jedynym wymogiem jest ukończenie 18 roku życia.