Na jakie okoliczności można ubezpieczyć mieszkanie?

Materiał partnera
2020-03-12

Rozmaite sytuacje losowe związane z uszkodzeniem mieszkania mogą być bardzo kosztowne dla właściciela lokalu. W takich momentach nieoceniona okazuje się dobrze skonstruowana polisa ubezpieczeniowa, która chroni na wypadek m.in. zalania czy pożaru. Nie są to jednak jedyne okoliczności, przed jakimi można zabezpieczyć swoje mieszkanie. Co zatem jeszcze proponują w tym zakresie agenci ubezpieczeniowi?

Ochrona mieszkania na wypadek zdarzeń losowych

Sytuacje, w których lokal zostaje uszkodzony z przyczyn niezależnych od jego właściciela, określa się jako zdarzenia losowe. Do najczęściej zgłaszanych zalicza się niewątpliwie pożar. Ogień potrafi strawić materiały wykończeniowe, ale też wszelkiego rodzaju elementy wyposażenia wnętrz. Straty w wyniku pożaru mogą być bardzo duże, jednak dobre ubezpieczenie pozwala otrzymać stosowną rekompensatę finansową w trudnym momencie. Ochrona może dotyczyć również zniszczeń wywołanych przez uderzenie pioruna.

Mieszkanie ubezpiecza się także na wypadek zalania. To może być spowodowane z różnych przyczyn – nieszczelna instalacja, niesprawne elementy armatury lub zupełnie przypadkowe działanie sąsiada mieszkającego piętro wyżej sprawiają, że konieczne jest przeprowadzenie drogiego remontu. Na tę okoliczność również można wykupić ochronę. W doborze właściwej polisy pomoże agent ubezpieczeniowy Karolina Ostroch. Skonstruowanie ubezpieczenia daje możliwość otrzymania stosownej rekompensaty nie tylko w przypadku wystąpienia zdarzeń losowych. Kiedy jeszcze zostaje ona wypłacona?

Pokrycie strat związanych z dewastacją lub włamaniem

Do najbardziej stresujących zdarzeń przytrafiającym się właścicielom mieszkań zalicza się niewątpliwie włamanie. Połączone z kradzieżą bardzo często wiąże się też z uszkodzeniem mienia. Straty mogą być w takim wypadku duże, dlatego dobrym rozwiązaniem jest uwzględnienie ochrony przed włamaniem przy przygotowaniu ubezpieczenia mieszkaniowego. Taka polisa może stanowić gwarancję wypłacenia środków również po dokonaniu przez nieznanych sprawców dewastacji lokalu.

Kłopotliwe może się okazać także przepięcie. Awaria sieci elektrycznej to bowiem nie tylko chwilowy brak prądu, ale nierzadko uszkodzenie drogocennych sprzętów. Komputer, telewizor, konsola czy telefon podpięty do ładowarki – to tylko niektóre z urządzeń, jakie wskutek przepięcia mogą zostać zniszczone. Rekompensatę w takiej sytuacji zapewni tylko dobrze skonstruowane ubezpieczenie mieszkaniowe. Jak się zatem okazuje, jest to ochrona na wiele niełatwych okoliczności i zdecydowanie warto zdecydować się na jej wykupienie.
Opracowanie artykułu:

Ostroch Karolina

ul. Raciborska 7A, 44-200 Rybnik śląskie
e-mail
www
telefon