Blog Panoramy Firm

Odprawy celne przesyłek pocztowych.

Materiał partnera
2019-06-08
poczta

Coraz chętniej importujemy różnego typu towary z zagranicy. Jeżeli zamawiamy przedmioty w małej ilości lub o niedużej wartości, nie mamy się czym przejmować.  Do importu zachęca nas często atrakcyjna cena oraz bardzo dobra jakość produktu. Wiele osób zamawia towar w ilościach hurtowych i sprzedaje na polskim rynku po wyższej cenie. Trzeba być jednak przygotowanym na to, że przesyłka może utknąć  w urzędzie celnym.

Jak wygląda odprawa celna przesyłek pocztowych?

Aby dokonać odprawy celnej towaru, który został importowany zza granicy należy przygotować odpowiednie dokumenty. Udając się do agencji celnej powinniśmy zabrać ze sobą zawiadomienie z poczty o nadejściu przesyłki oraz kserokopię faktury za zakupiony towar wraz z tłumaczeniem. Potrzebne będą także informacje dotyczące prowadzonej przez nas firmy. Chodzi tutaj o numer NIP, REGON, wpis do ewidencji lub KRS. Niezbędne jest także upoważnienie do dokonania odprawy celnej, które powinno być wypełnione zgodnie ze wzorem, którego wymaga agencja. Niektóre placówki, takie jak na przykład Agencja Celna Prima wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i dopuszczają możliwość przesłania wyżej wymienionych dokumentów mailem lub faksem. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala na zaoszczędzenie cennego czasu, a także gwarantuje profesjonalne rozwiązanie całej sytuacji. Opłatę celną oraz należność dla agencji należy uregulować jak najszybciej, gdyż jest ona podstawą do wydania przesyłki. Odprawa celna przesyłek pocztowych nie jest długotrwałą procedurą. Zazwyczaj całość działań zamyka się w trakcie jednego dnia. Korzystając z pomocy sprawdzonej agencji nie musimy martwić się także o osobisty odbiór paczki. Zostanie ona dostarczona pod wskazany adres bez konieczności dodatkowej opłaty. Ponadto o nadejściu paczki z zza granicy, placówkę można poinformować już wcześniej. Wtedy też pracownicy mogą bezpośrednio odebrać zawiadomienie oraz bezzwłocznie dokonać odprawy celnej. Warto o tym pamiętać, ponieważ towar otrzymany wcześniej, możemy od razu włączyć do oferty sprzedażowej naszej firmy.

Urząd Celny a Agencja Celna

Agencja celna oraz Urząd Celny często niesłusznie uznawane są za jeden organ. Tymczasem Urząd Celny jest instytucją państwową, a agencja celna to prywatne przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w pośredniczeniu pomiędzy Urzędem Celnym a podmiotami prawnymi i osobami fizycznymi. Agenci celni doskonale orientują się w przepisach, które dotyczą odpraw przesyłek pocztowych i nie tylko. Korzystając z usług agencji celnej jesteśmy w stanie zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy. Za każdy dzień, który nasza przesyłka spędzi w Urzędzie Celnym naliczana jest stosowna opłata. Szybkie działania gwarantuje dużo mniejsze koszty związane z odzyskaniem importowanego towaru.

Opracowanie artykułu:

Agencja Celna "Prima" Odprawy Celne Przesyłek Pocztowych

ul. Łączyny 4, 02-820 Warszawa Ursynów, mazowieckie
e-mail
www