Dochodzenie swoich praw do wypłaty odszkodowania to w zdecydowanej większości przypadków bardzo złożony i przede wszystkim wieloetapowy proces. Nie wszyscy dysponują odpowiednią ilością czasu, aby poradzić sobie z tym problemem samodzielnie, nawet w przypadkach, gdy wypłata odszkodowania powinna być jedynie formalnością. Doskonałym sposobem na wybrnięcie z sytuacji jest zlecenie prac profesjonalistom. Co konkretnie oferują?

Rozwiązanie spraw formalnych i reprezentacja klienta

Zdecydowanie najwięcej problemów zwykłemu śmiertelnikowi przysporzyć mogą sprawy związane z szeroko rozumianą biurokracją. Większość dokumentów, z którymi musi się zderzyć osoba poszkodowana, napisana jest w taki sposób, że bez asysty prawnika, trudno cokolwiek z nich wywnioskować. Jest to oczywiście działanie celowe ubezpieczalni, które w każdy możliwy sposób maksymalizują swoje szanse na uniknięcie lub wyraźne zaniżenie odszkodowania. Dlatego właśnie specjaliści z firmy Kompensata zajmują się dosłownie wszystkimi dokumentami, które poddawane są właściwej analizie, a dopiero później przedstawiane klientowi w znacznie przystępniejszej formie. Wszyscy zainteresowani mogą liczyć również na reprezentację swojej osoby podczas spotkań z ubezpieczalniami.

To nie tylko pewność skutecznie przeprowadzonych negocjacji, ale przede wszystkim ogromna możliwość zaoszczędzenia czasu oraz zupełnie zbędnego stresu. Choć skorzystanie z usług profesjonalistów od odszkodowań wiąże się oczywiście z pewnymi wydatkami, to wszelkie rozliczenia następują dopiero po pełnym sukcesie prowadzonej sprawy. Wcześniej nie są pobierane żadne zaliczki lub inne koszty dodatkowe. W jakim konkretnie zakresie są w stanie pomóc specjaliści?

Szkody powstałe w wyniku działalności górniczej

Niektóre firmy, zajmujące się dochodzeniem odszkodowań postanowiły postawić na wyraźną specjalizację. Tak również jest i w tym przypadku. Takie rozwiązanie powoduje, że znacznie wzrasta skuteczność pozytywnie rozpatrzonych spraw. Czym są szkody górnicze? Są to przede wszystkim uszkodzenia budynków, gruntów lub plonów, do których dochodzi w bezpośredniej konsekwencji prac wydobywczych. Bez względu na to, czy chodzi o węgiel, czy o kamień naturalny.

Jeżeli prace górnicze przeprowadzane są zbyt blisko osiedli mieszkaniowych, bardzo często dochodzi do pęknięć elewacji, czy fundamentów. Koszty związane z ewentualną naprawą takich uszkodzeń mogą być liczone w dziesiątkach, a nawet setkach tysiącach złotych, co dla wielu ludzi jest po prostu nieakceptowalne. Uzyskanie odszkodowania nie musi się zatem wiązać z długoletnią i wyniszczającą walką. Wystarczy powierzyć swój problem w ręce profesjonalistów.