Coraz więcej młodych osób, zamiast kupować własne mieszkanie, decyduje się na jego choćby tymczasowy wynajem. Również inwestowanie w mieszkania pod wynajem to obecnie bardzo częsta praktyka. Podejmując decyzję o udostępnieniu własnego lokum, należy jednak liczyć się z tym, że nowi lokatorzy nie zadbają o nie odpowiednio. Z tego względu firma Profesjonalne Doradztwo Ubezpieczeniowe proponuje rozważenie ubezpieczenia mieszkania. 

Dlaczego warto ubezpieczyć mieszkanie pod wynajem? 

Zakup mieszkania to przede wszystkim wieloletnia inwestycja, którą należy objąć odpowiednią ochroną. Szczególnie jeśli decydujemy się na udostępnienie naszego lokum obcym osobom, warto wziąć pod uwagę wszelkie ewentualności. Niejednokrotnie zdarza się, że lokatorzy nie dbają odpowiednio o mieszkanie, a pozostawione na ich użytek sprzęty ulegają zbyt szybkiemu zużyciu. Warto mieć także na względzie sytuacje losowe i nieszczęśliwe wypadki, które nie mają nic wspólnego z nieprawidłowym użytkowaniem lokum. Szkody wyrządzone przez najemców to jedna z przykrych możliwości, ale warto także zabezpieczyć mienie na wypadek zalania czy pożaru, a także szkód spowodowanych przez zwierzęta domowe. Decydując się na ubezpieczenie mieszkania, możesz skutecznie ochronić swój kapitał i spać spokojnie.  

Jakie korzyści wiążą się z ubezpieczeniem mieszkania? 

Ubezpieczenie samochodów to od wielu lat wręcz obowiązkowa praktyka. Dlaczego więc czasem zapominamy, że różne szkody mogą zostać wyrządzone także w mieszkaniu? Ubezpieczenie mieszkania, w zależności od wybranego pakietu, może ochronić Cię przed losowymi zdarzeniami oraz skutkiem uszkodzeń wyrządzonych przez lokatorów. Przede wszystkim warto rozważyć objęcie ochroną ubezpieczeniową murów, ruchomości domowych i stałych elementów. Ponadto niezwykle ważne jest zadbanie o ochronę mienia przed skutkami zalania, pożaru lub powodzi. W niektórych sytuacjach można także pomyśleć o rozszerzeniu ochrony o ubezpieczenie od kradzieży, włamania czy rabunku. 

Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie? 

Ze względu na rosnące zainteresowanie polisami ubezpieczeniowymi na rynku dostępnych jest wiele ofert. Jak wybrać najodpowiedniejszą? Możesz skorzystać z usług fachowców. W Annopolu pomoc w wyborze polisy oferuje firma Profesjonalne Doradztwo Ubezpieczeniowe prowadzona przez Beatę Błażejewską. Doradczyni ubezpieczeniowa dopasowuje polisę do potrzeb klienta, charakteru branży, w której pracuje, oraz jego stylu życia. Beata Błażejewska oferuje konsultacje stacjonarnie, online lub w niektórych sytuacja dojeżdża do klienta. W Profesjonalnym Doradztwie Ubezpieczeniowym obejmiesz ochroną nie tylko mieszkanie, ale również samochód, i firmę.