Usługi rzeczoznawcy majątkowego

Materiał partnera
2019-10-01
rzeczoznawca majątkowy

Rzeczoznawca majątkowy to osoba, która pomoże nam oszacować lub wycenić nieruchomość. Jest to potrzebne w momencie otrzymania spadku, decyzji o sprzedaży lub zakupie nieruchomości i wymaga określenia dokładnej wartości posiadłości czy dobra. To zawód regulowany, dlatego warto korzystać z pomocy specjalistów posiadających odpowiednie uprawnienia oraz doświadczenie w wycenie.

Firma TOLEMA to przedsiębiorstwo, na którego sukces pracuje zespół profesjonalistów, rzeczoznawców majątkowych z uprawnieniami i wieloletnim doświadczeniem w branży. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów stosujemy zarówno krajowe, jak i zagraniczne standardy szacowania, co pozwala znacznie poszerzyć zakres naszej oferty. Zdajemy sobie sprawę, że nasze usługi potrzebne są w często stresujących dla klienta sytuacjach, więc do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i starannie realizujemy całą procedurę.

Nieruchomość nieruchomości nierówna

Profesjonalnie działający rzeczoznawca przeprowadza wycenę posługując się nie tylko posiadaną wiedzą i doświadczeniem, ale również wszelkimi dostępnymi dokumentami i informacjami dotyczącymi wycenianej nieruchomości. Każdy obiekt szacowany jest w inny sposób i od doświadczenia oraz czynników zewnętrznych zależy wybór odpowiedniej metody i techniki. Jej dobranie zależy od celu przeprowadzanej procedury, rodzaju szacowanej nieruchomości oraz jej lokalizacji, analizy planu miejscowego i ogólnego stanu nieruchomości. Ostateczna wycena wymaga również dokładnego sprawdzenia szeregu dokumentów w zależności od rodzaju nieruchomości, między innymi ksiąg wieczystych, planu zagospodarowania przestrzennego, ewidencji sieci uzbrojenia terenu, ewidencji numeracji porządkowej nieruchomości, map, rejestru zabytków czy dokumentów ze spółdzielni mieszkaniowych. Jest to skomplikowany proces wymagający ogromnej ilości danych oraz odpowiedniego wyboru podejścia do metody szacowania nieruchomości.

Metody i cele szacowania

Oferta naszej firmy to między innymi: wycena gruntów niezabudowanych, wycena lokalu i budynków mieszkalnych, wycena nieruchomości komercyjnych, wycena nieruchomości rolnych, wycena ograniczonych praw rzeczowych, wycena stawek czynszu najmu, dzierżawy, wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z nieruchomości, wycena dla celów aktualizacji opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego, wycena nieruchomości specyficznych (hoteli, dworów, willi, dworców), wycena ruchomości (maszyn i urządzeń), wycena działalności gospodarczej czy przygotowywanie kosztorysów. Wyceny prowadzone są dla kupna i sprzedaży, dla urzędów skarbowych, do celów podatkowych, dla sądu lub komornika, do ubezpieczenia, dla darowizn i spadków, podziału majątku lub do zabezpieczenia kredytów czy wyceny szkód. Jeśli chodzi o metody wyceny stosuje się tu podejście porównywania nieruchomości, dochodowe, kosztowe lub łączące elementy każdego z nich. Podejście porównawcze to najczęściej wykorzystywana metoda, która sprawdza się przede wszystkim tam, gdzie znamy wartość podobnych nieruchomości czy ruchomości.