Prowadzenie księgowości to jeden z ważniejszych obowiązków każdego przedsiębiorcy. Nie odnajdujesz się w nowych przepisach, a uzupełnianie wpisów w podatkowej książce przychodów i rozchodów to dla ciebie koszmar? Masz pomysł na własny biznes, ale nie wiesz, od czego zacząć? Profesjonalnym doradztwem w zakresie rozpoczęcia i likwidacji działalności gospodarczej, a także księgową obsługą firm już istniejących zajmuje się biuro rachunkowe VerSus.

Od czegoś trzeba zacząć

Początki to chwile bardzo delikatne, również, jeśli chodzi o firmę. Jeśli masz pomysł na prowadzenie własnej działalności gospodarczej, ale brak ci wiedzy niezbędnej do przebrnięcia przez wszystkie procedury i wymogi prawne? Pojęcia takie jak ryczałt od przychodów ewidencjonowanych czy karta podatkowa to dla ciebie abstrakcja? Nie martw się – jest na to rozwiązanie. Wystarczy, że nawiążesz współpracę z biurem rachunkowym VerSus. Zdobyte przez lata doświadczenie zawodowe, podparte odpowiednim wykształceniem i certyfikatami, daje gwarancję wysokiej jakości świadczonych w dziedzinie rachunkowości usług, rzetelności oraz profesjonalizmu. Wykwalifikowana księgowa skutecznie pomoże ci we wszystkich działaniach zmierzających do rozpoczęcia pracy na własny rachunek:

  • podpowie, która forma działalności będzie dla ciebie najkorzystniejsza,

  • pomoże w wyborze opodatkowania,

  • wypełni niezbędne druki rejestracyjne: EDG, NIP, ZUS,

  • wesprze w procedurze założenia profilu zaufanego ePUAP lub podpisu elektronicznego,

  • zaproponuje możliwość skorzystania z przysługujących ulg.

Z profesjonalną pomocą z łatwością przejdziesz przez wszystkie wymogi formalne i zyskasz gwarancję, że dokumentacja została kompletnie i prawidłowo sporządzona.

Długofalowa opieka księgowa i rozliczeniowa

Jeżeli już prowadzisz działalność gospodarczą, ale zaliczasz się do sektora mikro- lub MSP i nie stać cię na zatrudnienie samodzielnej księgowej, również możesz skorzystać z profesjonalnych usług rachunkowych nowoczesnego biura księgowego VerSus, które na bieżąco zapoznaje się z wszelkimi zmianami w prawie finansowym, dzięki czemu gwarantuje działania w pełni zgodne z obowiązującymi przepisami. Współpraca zapewni ci pełną obsługę księgową oraz kadrowo-płacową, a ponadto doradztwo podatkowe.

Jeżeli z jakiegoś powodu chcesz zamknąć swoją firmę, biuro rachunkowe VerSus również ci w tym pomoże. Zakończenie działalności wymaga bowiem od przedsiębiorcy dopełnienia licznych wymogów finansowych i prawnych, w których łatwo się pogubić. Wykwalifikowana księgowa wypełni za ciebie wszystkie dokumenty, a ponadto zabezpieczy księgi z danymi finansowymi oraz pozostałymi ewidencjami.