Blog Panoramy Firm

Ważna rola profesjonalnego doradztwa podatkowego - gdy pracujesz poza granicami kraju.

Materiał partnera
2019-05-17
Istotna rola doradztwa podatkowego

O tym, że sprawy związane z rozliczaniem podatków potrafią być trudne, nie trzeba przekonywać nikogo. Szczególnie bez odpowiednio usystematyzowanej wiedzy oraz doświadczenia często okazuje się to problemem nie do przebrnięcia. Na całe szczęście istnieje możliwość skorzystania z usług profesjonalnych firm. Czy wiąże się to z dużymi wydatkami? Okazuje się, że w cale nie,  a na pewno pozwoli to uniknąć wysokich kar za utajenie dochodu, czy za niedopełnienie obowiązku złożenia rocznej deklaracji podatkowej. Co konkretnie oferują w tym zakresie specjaliści?

Podatki i rozliczenia

Warto zacząć od tego, że nawet nieumyślny błąd przy rozliczaniu podatków może zostać potraktowany jako próba oszustwa. Choć oczywiście możliwe jest do udowodnienia to, że nie miało się na celu niczego złego, przeważnie i tak podatnik skazany jest na relatywnie spore nieprzyjemności ze strony różnego rodzaju urzędów, w tym przede wszystkim skarbowego. Tak jak w przypadku podatków krajowych można jeszcze nad wieloma problemami zapanować, tak jeśli chodzi o podatki zagraniczne, sprawa nie wygląda już prosto. Dlaczego? Otóż dlatego, że poza wiedzą z zakresu podatków trzeba jeszcze wykazać się znajomości języka i  przepisów obowiązujących w danym kraju.  Na tak  fachową  wiedzę niewiele ludzi może sobie pozwolić. Aby mieć pewność, że podatki zostaną rozliczone zarówno sprawnie, jak i bezbłędnie oraz na korzyść podatnika, warto powierzyć to zadanie profesjonalnym biurom prawno-podatkowym. Przy ich wyborze należy kierować się przede wszystkim ich renomą. Do takich zdecydowanie należy firma Alfa Biuro Prawno Podatkowe z  Wałbrzychu, która dzięki swojemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia wszystkim zainteresowanym kompleksowe wsparcie w zakresie doradztwa prawnego i podatkowego. Klienci mogą liczyć nie tylko na indywidualne podejście do każdego ze zleceń, ale także na terminowość i rzetelność wykonywanych prac.  Na szczególną uwagę zasługuje fakt  sporządzenia właściwej deklaracji podatkowej ze szczególnym uwzględnieniem państw, do których Polacy najczęściej wyjeżdżają w celach zarobkowych kierując się właściwą umową o unikaniu podwójnego odpakowania. Mowa tu przede wszystkim o Holandii, Niemczech, Austrii, Belgii, ale i wielu innych.  Skorzystanie z oferty biura podatkowego  to gwarancja rzetelnego i pewnego rozliczenia. Specjaliści ds. podatków z  biura sporządzą  właściwą  deklarację podatkową do polskiego urzędu skarbowego, w zależności od krajów, w którym uzyskano przychód. Oszacują wstępny zwrot podatku z zagranicy, zrobią  tzw. wstępną kalkulację, która jest usługą bezpłatną. Pomogą w skompletowaniu wymaganych dokumentów, które należy dostarczyć do zagranicznego urzędu skarbowego, celem odzyskania zapłaconego tam podatku, czy w wypełnieniu niezbędnych formularzy i  druków.

Co jeszcze znajduje się w ofercie  tego biura?

Pomoc na wielu płaszczyznach

Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów ALFA Biuro Prawno – Podatkowe  słynie  z rozbudowanego zestawu usług.

Choć specjalizuje się w rozliczaniu dochodów krajowych i zagranicznych oraz odzyskiwaniem podatku zapłaconego poza granicami kraju to zainteresowani mogą liczyć na rzetelną pomoc także na innych płaszczyznach. Mowa tu przede wszystkim o sporządzaniu wszelkiego rodzaju pism administracyjnych i prawnych  (do krajowych i zagranicznych organów administracji państwowej). Istnieje możliwość tłumaczenia pism i wszelkiego rodzaju dokumentów urzędowych na inne języki (także przysięgłe). 

Ponadto firma zajmuje się sporządzaniem pism sądowych tj. wnioski, pozwy,  zażalenia, apelacje  – w sprawach, które nie wymagają ustawowo  zastępstwa procesowego, czyli  większość spraw z prawa cywilnego i rodzinnego, a także prawa pracy.  W Alfa Biuro Prawno- Podatkowe otrzymacie Państwo pomoc w wszelkiego rodzaju usługach biurowych i sekretarskich (tj. komputeropisanie, usługi internetowe, usługi  e-biuro, e-obywatel) – wg zlecenia.

Można skorzystać z porad doradcy w sprawach ubezpieczeniowo - emerytalnych, w tym co do zakładania różnych programów ochronnych tj. polisy ubezpieczeniowe, prywatne plany emerytalne. Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne szczególnie dla osób wyjeżdżających za granicę może być bardzo cennym dodatkiem w przypadku wypadku, choroby czy niezdolności do pracy.

Wysokie dochody trudno osiągnąć, a łatwo stracić. Praca na własny rachunek niesie ryzyko, gdyż podczas niezdolności do pracy, przedsiębiorca pozbawiony jest przychodu, choć nadal ponosi stałe koszty. Jeśli pracujesz za granicami kraju, czy jesteś jedynym żywicielem rodziny, lub wykujesz wolny zawód to o prywatnej emeryturze warto pomyłeś już dziś, gdyż będzie to lwia część dochodów w stanie spoczynku zawodowego w stosunku do emerytury oferowanej z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 

Alfa biuro może zapewnić ochronę następujących grup zawodowych:

  • lekarzy
  • prawników
  • osób samozatrudnionych
  • uprawiających wolny zawód
  • architektów
  • sportowców

Warto zatem już dziś odpowiedzialnie zabezpieczyć siebie i rodzinę na różne warianty.

Opracowanie artykułu:

ALFA BIURO PRAWNO-PODATKOWE Roman Wieczorek

ul. Słowackiego 12, 58-300 Wałbrzych dolnośląskie
e-mail
www