Wielu przedsiębiorców chce wyjść na swoje i zająć się biznesem na własnych zasadach. Nie każdy jednak zna się na księgowości, gdyż czasami potrzeba lat doświadczenia, by móc szybko i bezbłędnie wypełniać ewidencję. Przy niektórych działalnościach sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana, dlatego wybór odpowiednich pełnomocników, to najlepsze co możemy zrobić. Najlepiej powierzyć tę sprawę specjalistom Biura Rachunkowego Księgowość360, tak by móc z wolną głową, zająć się tym, w czym jesteśmy najlepsi.

Jak dzieli się księgowość?

Warto znać rozróżnienie księgowości, aby móc we właściwy sposób rozwijać firmę. W pierwszej sytuacji zwykle mamy do czynienia z księgowością uproszczoną, czyli właściwą dla osób fizycznych, spółek jawnych, spółek partnerskich oraz spółek cywilnych. Drugi wariant jest dużo bardziej złożony i dotyczy księgowości pełnej, czyli przeznaczonej dla spółek osobowych i kapitałowych, organizacji, spółek cywilnych, a także innych osób prawnych. Różnica tkwi przede wszystkim w ujmowaniu operacji gospodarczych w księgach rachunkowych. W drugim z omawianych przez nas przypadków jest znacznie więcej dokumentów do sprawozdania i dlatego przedsiębiorcy z reguły starają się unikać tego wariantu. Ma on jednak swoje plusy, dlatego nie warto, abyśmy traktowali księgowości pełną jako ostateczność.

Biuro Rachunkowe Księgowość360 w sposób kompleksowy zajmuje się każdym rodzajem księgowości i z chęcią będzie reprezentować swoich klientów. To firma księgowa oferująca szeroki wachlarz usług, takich jak obsługa kadrowa firm, rozliczenia PIT, VAT. Dodatkowo specjalizuje się w przygotowywaniu umów o pracę oraz naliczaniu wynagrodzeń i rozliczeniach ZUS. Księgowość360 pomaga klientom w sporządzaniu zeznań rocznych PIT, sprawozdań GUS i deklaracji podatkowych. Klienci korzystający z usług Biura Rachunkowego Księgowość360 mogą liczyć na rzetelną i profesjonalną pomoc w prowadzeniu kont księgowych oraz wszelkich spraw związanych z finansami ich przedsiębiorstw.

Charakterystyka księgowości pełnej

W sprawie potrzeb fiskalnych firmy narażone są na błędy, które wbrew pozorom jest łatwiej popełnić, niż by się to mogło wydawać. W przypadku księgowości pełnej musimy zmierzyć się dodatkowo ze sprawozdaniami finansowymi, w skład których wchodzą takie dokumenty jak choćby bilans, informacja wprowadzająca do sprawozdania czy też rachunek zysków i strat. Łatwo pogubić się wśród przepisów regulujących sporządzanie ewidencji, mimo wszystko pamiętajmy o tym, że księgowość pełna w znacznym stopniu ułatwia przepływ pieniądza w dużych firmach. Już dziś daj szansę swojej działalności na swobodne poruszanie się w świecie księgowości, tak aby już nic nie powstrzymało twojego przedsiębiorstwa w drodze ku sukcesowi na rynku.