Zbliża ci się termin wykupienia nowego ubezpieczenia OC dla samochodu? Chciałbyś jednak dobrać idealną ofertę dla swoich potrzeb wraz z opcją autocasco? Warto w takim przypadku udać się po konsultacje do agencji ubezpieczeniowej i skorzystać z rad specjalisty Jolanty Wowk. Można w ten sposób zaoszczędzić trochę pieniędzy, nie tracąc na warunkach w polisie. Sprawdź, co możesz jeszcze objąć ochroną, aby zwiększyć swój komfort życia.

Ubezpieczenia samochodów

Pojazdy to jedne z najczęściej ubezpieczanych przedmiotów, jakie posiadają ludzie. Głównie dlatego, że wersja polisy OC jest obowiązkowa. Niemniej jednak warto również rozpatrzyć wykupienie większej ochrony nie tylko na samochód, ale też na własne życie, mieszkanie czy na przedmioty elektroniczne. W dobraniu odpowiedniego zestawu dla danej osoby i jej trybu życia pomoże agent Jolanta Wowk działająca w Warszawie w ścisłym centrum.

Klasyczna wersja, obejmuje jedynie pokrycie kosztów szkody, którą przypadkowo wyrządzimy komuś podczas poruszania się autem, to OC. Niestety, ale ona nie obowiązuje, jeśli chodzi naprawę własnego samochodu po tym samym zdarzeniu. Tutaj jednak przydaje się autocasco. W zależności też jak bardzo jest rozbudowane, może obejmować ochronę szyb, felg, lakieru czy zniszczeń, które wywołają niesprzyjające warunki atmosferyczne jak na przykład grad.

Polisa na częste podróże samochodem

Dla osób, które często podróżują zaleca się wykupienie Assistance. Jest to forma polisy, która zagwarantuje odholowanie samochodu po awarii lub kolizji do wskazanego przez właściciela serwisu. Pakiet może obejmować ochronę na 500, 1000 lub więcej kilometrów, a także za granicę. Dodatkowym tego plusem jest to, że dostaje się auto zastępcze, co poniekąd jest ratunkiem, gdy jesteśmy w obcym mieście z całą rodziną i bagażami i nie mamy, jak wrócić do domu lub kontynuować podróży. Zawsze lepiej być zabezpieczonym i jeździć bez stresu, niż później żałować, że się tego nie zrobiło.