Zakres ubezpieczeń majątkowych jest znacznie szerszy, niż pozornie się wydaje. Kojarzą się one przede wszystkim z nieruchomościami i innymi własnościami, a tymczasem zaliczają się do nich również między innymi polisy komunikacyjne. Ubezpieczenia majątkowe wykupowane są zarówno przez przedsiębiorców, jak i osoby indywidualne. Sprawdź, co warto o nich wiedzieć oraz czym wyróżnia się oferta firmy Rafał Herra "Ubezpieczenia i Finanse".

Jakie wyróżnia się rodzaje ubezpieczeń majątkowych?

Dla przybliżenia istoty ubezpieczeń majątkowych warto wyjaśnić, do kogo są one skierowane i jakie ich rodzaje wyróżniają specjaliści. Podstawowa klasyfikacja ubezpieczeń majątkowych, ze względu na odbiorców ochrony, dzieli polisy na:

  • Komunikacyjne – wśród tego typu ubezpieczeń znajduje się obowiązkowe OC, reszta polis należy do dobrowolnych (AC, NNW, Assistance). Ubezpieczenia komunikacyjne wiążą się z ryzykiem obecnym podczas uczestnictwa w ruchu drogowym.

  • Rolnicze – dotyczą warunków uniemożliwiających efektywną działalność rolniczą, np. suszy.

  • Turystyczne – dotyczą wydarzeń, które mogą wystąpić podczas podróży, np. wypadków, kradzieży, zagubienia bagażu.

  • Odpowiedzialności cywilnej (OC) – są to polisy ubezpieczające od konsekwencji finansowych wynikających z wyrządzenia szkód osobom trzecim.

  • Dla przedsiębiorstw przemysłowych – szczegóły polisy są zmienne w zależności od branży oraz zakresu działalności przedsiębiorstwa.

  • Nieruchomości – może obejmować ubezpieczenie nieruchomości od skutków włamania, kradzieży czy zniszczeń wykonanych przez osoby trzecie, a także od skutków wydarzeń losowych, takich jak pożar, zalanie itp.

Warto zaznaczyć, że każdy posiadacz pojazdu mechanicznego zobowiązany jest do wykupienia polisy OC. Po tego rodzaju ubezpieczenia często sięgają również osoby chcące uchronić się przed konsekwencjami ewentualnych, własnych błędów, np. lekarze, prawnicy czy księgowi. Pozostałe ubezpieczenia są dobrowolne.

Dlaczego warto poznać ofertę firmy Rafał Herra "Ubezpieczenia i Finanse"?

W celu wybrania najlepszej i najkorzystniejszej oferty polisy warto skonsultować się z profesjonalnymi doradcami ubezpieczeniowymi, a takich znaleźć można w firmie Rafał Herra "Ubezpieczenia i Finanse" w Dachowa. Mają oni wiedzę i doświadczenie, dzięki którym dobiorą pakiet ubezpieczeniowy idealnie dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta. Dotyczy to różnego rodzaju ubezpieczeń.