Współczesne samochody nie bez powodu określa się mianem komputerów na kółkach. Naszpikowanie elektroniką pojazdy posiadają liczne rozwiązania sprzyjające komfortowi i bezpieczeństwu jazdy. Z drugiej strony znalezienie źródła ich usterki zwykle będzie wymagało zastosowania specjalistycznych narzędzi diagnostycznych. Takimi dysponuje każdy liczący się warsztat mechaniczny, w tym Auto Serwis Sebastian Ellwart.

W poszukiwaniu przyczyn awarii pojazdu

Nie ulega wątpliwości, że elektroniczne systemy stanowią podstawę funkcjonowania współczesnych pojazdów. To właśnie one usprawniają działanie ich wielu komponentów, pozwalając na bardziej bezpieczną i komfortową jazdę. Mimo wielu korzyści, jakie dają komputery pokładowe, generują one pewne komplikacje. Mianowicie, nawet przy dobrej znajomości układów mechanicznych auta, zidentyfikowanie źródła jego usterki, może być nie lada wyzwaniem. Chcąc szybko i sprawnie sprawdzić stan techniczny pojazdu, nie obędzie się bez odpowiedniego oprogramowania diagnostycznego, czyli tzw. testera. Jego zadaniem jest pobranie oraz analizowanie danych z czujników rozlokowanych w poszczególnych podzespołach maszyny. Aby mieć pewność, że usterka została prawidłowa zlokalizowana, najlepiej odwiedzić dobrze wyposażony warsztat mechaniczny. Mieszkańcy Leśniewa i okolic zwykle korzystają z usług firmy Auto-Serwis Sebastian Ellwart, która od początku swego istnienia stawia za priorytet satysfakcję klientów.

Diagnostyka komputerowa auta-na czym polega?

Diagnostyka komputerowa pojazdów to dosyć prosty proces. Polega ona podłączeniu testera do odpowiedniego złącza, które w większości przypadków znajduje się w kabinie auta pod deską rozdzielczą. Tester obsługujący wszystkie moduły sterujące samochodu wskazuje nie tylko samo źródło problemu, ale także informuje, czy poszczególne parametry pojazdu odbiegają od norm producenckich. Precyzyjnej lokalizacji usterki sprzyja ujednolicony pięcioznakowy kod błędu, który wyświetla się na interfejsie urządzenia diagnozującego. Lista kodów jest jednak na tyle rozległa, że prawidłowa interpretacja danych wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Jak podkreśla ekspert z Auto-Serwis Sebastian Ellwart,

Diagnostyka komputerowa wielokrotnie przyśpiesza proces naprawy, a ponadto redukuje jej koszty. Dzięki przemyślanej aparaturze techniczno-pomiarowej ograniczamy też do minimum prace demontażowe. Tester przydaje się nie tylko, gdy chcemy znaleźć przyczynę awarii. Z komputerowej diagnostyki można skorzystać także przy okazji regularnego przeglądu pojazdu bądź też przed zakupem auta z drugiej ręki. Wówczas zyskamy pełny obraz kondycji technicznej danej maszyny.