Całodobowa pomoc drogowa – kiedy warto skorzystać z jej usług?

Materiał partnera
2019-09-10
Pomoc drogowa

Choć holowanie pojazdu z wykorzystaniem autolawety należącej do pomocy drogowej kojarzy się większości kierowców z przykrymi doświadczeniami, to takie wsparcie może okazać się wręcz niezbędne. Często kłopotliwe sytuacje zdarzają się nie tylko za dnia, ale i w trasach odbywanych w nocy. W takim przypadku należy postawić na całodobową pomoc drogową – jakie dokładnie usługi jest ona w stanie wykonać?

Problematyczne zdarzenia drogowe

Niebezpieczne zdarzenia drogowe przytrafiają się praktycznie każdemu kierowcy. Są one związane zarówno z zachowaniem innych uczestników ruchu drogowego, jak i np. panującymi warunkami czy stanem nawierzchni. Nierzadko prowadzą do kompletnego unieruchomienia pojazdu, co związane może być chociażby z wpadnięciem do rowu. W takiej sytuacji należy wezwać pomoc drogową, której specjalistyczna autolaweta będzie w stanie wyciągnąć samochód czy inny typ pojazdu z kłopotliwego miejsca.

Usługi tego typu sprawdzają się zarówno w ciągu dnia, jak i nocą, gdzie dodatkowym utrudnieniem może być np. słaba widoczność. Z tego względu warto postawić na profesjonalistów, którzy dysponują sprzętem sprawdzającym się w każdych warunkach – do ich grona należy Carvan Pomoc Drogowa 24h. Dostępność kilku autolawet sprawia, że dobrą pomoc drogową można wezwać nawet do zdarzenia, w którym niezbędne jest holowanie kilku pojazdów. Z takiej usługi warto skorzystać też wtedy, gdy auto odmówi posłuszeństwa na drodze i nie jesteśmy w stanie dotrzeć do najbliższego warsztatu samochodowego. Co w takiej sytuacji zaproponować może pomoc drogowa?

Usługi nie tylko dla aut osobowych

Renomowana pomoc drogowa świadczy nie tylko usługi holowania aut, ale jest też w stanie przeprowadzić niewielkie naprawy na miejscu. Dzięki temu nawet w trasie można szybko usunąć kłopotliwą usterkę, np. wymienić uszkodzone koło. Z usług całodobowej pomocy drogowej warto też skorzystać w momencie, gdy nie jesteśmy w stanie uruchomić pojazdu. Niedoładowany akumulator to najczęstsza przyczyna takiego problemu, a rozwiązanie w postaci dostarczenia energii specjalnymi kablami zapewni dobra pomoc drogowa.

Będzie ona w stanie nie tylko holować samochody osobowe, ale również szereg innych pojazdów. Zaliczają się do nich naczepy, pojazdy specjalnego przeznaczenia, maszyny budowlane czy rolnicze, a nawet motocykle i ciężarówki. Całodobowe usługi świadczone w tym zakresie skierowane są do właścicieli takich pojazdów, którzy muszą z różnych względów w sposób bezpieczny zapewnić ich przetransportowanie z jednego miejsca w inne.