Zawieszenie jako część podwozia jest odpowiedzialne za przenoszenie sił ze styku koła na nadwozie. Ponadto łączy je z resztą konstrukcji pojazdu. Występuje nie tylko w modelach wyposażonych w napęd, ale również naczepach bądź przyczepach. Można wyróżnić przede wszystkim zawieszenia mechaniczne oraz hydropneumatyczne, a te oferuje firma ADR Polska, której polska siedziba znajduje się w Zagórzu.

Zawieszenia mechaniczne

To pierwsza grupa komponentów tego rodzaju, która należy do tradycyjnych rozwiązań. Niezwykle istotne jest dopasowanie konstrukcji zawieszenia do ładowności naczepy, tak aby móc zapewnić jej bezpieczny i stabilny transport. Stąd też w ofercie firmy ADR Polska możemy odnaleźć trzy podstawowe modele:

  • pojedyncze – 5-12 ton,
  • tandemowe (podwójne) – 10-24 ton,
  • tridemowe (potrójne) – 24-36 ton.

To, co wyróżnia je spośród innych produktów to modułowa budowa, umożliwiająca dopasowanie zawieszenia do wielu pojazdów od różnych producentów. Dzięki temu nie trzeba nabywać i magazynować dodatkowych części konstrukcyjnych, co przekłada się na oszczędność czasu oraz pieniędzy. Ponadto w asortymencie znajduje się także zawieszenie mechaniczne Bogie, które jest przeznaczone zwłaszcza do maszyn przemysłowych, budowlanych czy rolniczych, realizujących zadania w trudnych warunkach terenowych. Warto zaznaczyć, że wersje podwieszane bez problemu dopasujemy do przyczep nisko-, jak i wysokopodwoziowych.

Zawieszenia hydropneumatyczne

To o wiele bardziej zaawansowane technicznie warianty, które podobnie jak wspomniane zawieszenie Bogie, sprawdzi się przy niesprzyjającej nawierzchni. Stąd też sam producent ADR Polska zaznacza, że nadają się do maszyn rolniczych, jak również tych pracujących na wyrobiskach. Dzięki zastosowaniu nieściśliwej cieczy gwarantują pełne bezpieczeństwo oraz przyczepność kół pojazdu do podłoża, także w czasie hamowania.

Gwarancję jakości produktów ADR Polska potwierdzają przeprowadzane testy laboratoryjne, gdzie są one sprawdzane w nawet najbardziej skrajnych warunkach. Ponadto firma nieustannie rozwija się i blisko współpracuje z międzynarodowymi uczelniami oraz producentami pojazdów samochodowych. Ponadto wyroby są dopuszczone do użytku oraz certyfikowane w wielu krajach Europejskich, ciesząc się uznaniem wśród użytkowników. Taką pozycję na światowym rynku motoryzacyjnym ADR Polska zawdzięcza swojemu ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu w branży, nowoczesnemu parkowi przemysłowemu i kompleksowej obsłudze klientów również po sprzedaży swoich produktów.