Przyciemnianie szyb jest jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie funkcjonalności samochodu. Latem niweluje nagrzewanie wnętrza pojazdu, a zimą utrzymuje ciepło w aucie. Dodatkowo dodaje właścicielowi prywatności i pozytywnie wpływa na prezencję pojazdu. W tym artykule dowiesz się więcej na temat oklejania szyb samochodowych folią przyciemniającą i poznasz niezwykle bogatą ofertę firmy Multiglas zapraszamy do lektury!

Przyciemnianie szyb a obowiązujące przepisy prawa

W świetle obowiązujących przepisów prawa, przyciemnianie szyb jest obwarowane określonymi ograniczeniami prawnymi, które są ujęte w Kodeksie Drogowym oraz w Rozporządzeniu Ministerstwa Transportu i Gospodarki Morskiej. Chodzi o to, aby kierowca prowadzący samochód nie miał w żaden sposób ograniczonej widoczności w zakresie 180 stopni, gdyż mógłby to spowodować kolizję drogową. W związku z tym, nie można przyciemniać szyby: przednią, a także szyby boczne z przodu. Z kolei można takiemu zabiegowi oklejania folią poddać szybę tylną i tylne boczne, tworząc każdego rodzaju powłokę, pod warunkiem, że nie będzie ona odbijała światła słonczego, a tym samym oślepiała innych kierowców.

Przyciemnienie szyby z tyłu w aucie pozwala zapewnić pasażerom znacznie większą strefę komfortu, gdyż żadne przechodzień nie widzi kto siedzi na tylnych siedzeniach. Jeżeli chcesz zdecydować się na tuning samochodu, polegający na przyklejeniu specjalnych folii, to warto stawiać na produkty i usług najwyższej jakości, co oferuje sprawdzona firma Multiglas, która posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Dzięki temu można mieć pewność, że auto będzie prezentowało się idealnie i nie będzie mowy o żadnych pęcherzach powietrza czy innych nierównościach. Trzeba pamiętać, aby sprawdzić czy wybrana folia posiada specjalny filtr zabezpieczający wnętrze pojazdu przed działaniem promieniowania ultrafioletowego jest to ważne ze względów zdrowotnych.

Co warto wiedzieć o przyciemnianiu szyb?

W zależności od tego, w jakim stopniu szyba będzie przyciemniała wnętrze pojazdu, to wpuszcza ona znacznie mniejszą ilość promieni słonecznych, dzięki czemu latem jazda autem jest znaczenie bardziej komfortowa i mniej męcząca. Ponadto, mniej słońca chroni przed wyblaknięciem elementy kokpitu oraz tapicerki. Sprawdzona firma Multiglas z Warszawy oferuje najwyższej jakości usług oklejania z użyciem folii posiadających atesty oraz wieloletnią gwarancję. Specjaliści posiadający wiedzę i umiejętności doskonale prowadzą sobie z każdym modelem auta. Przyciemnianie szyb stałych (na stałe wmontowanych w karoserię) musi odbywać się „na samochodzie”, bez demontażu. Szyby tylne w modelach aut typu sedan oklejane są techniką rolowania folii, która pozwala wykonywać powłoki o dużej krzywiźnie z jednego kawałka folii. Pozwala to na idealny wygląd każdego pojazdu – sprawdź sam i zdecyduj się na usług firmy Multiglas!