Czy opłaca się sprzedać samochód osobowy na skupie?

Materiał partnera
2019-05-31

Sprzedaż samochodu nie zawsze jest łatwym rozwiązaniem, Często musimy umawiać wiele spotkań, nawet wtedy, kiedy nasz pojazd jest w idealnym stanie. Użeranie się z potencjalnymi kupcami niepotrzebnie zabiera czas i może przyprawiać o zawroty głowy. Czy wobec tego lepszym rozwiązaniem będzie sprzedanie auta do skupu? Jakie są jego zalety i czym skupy różnią się od komisów?

Skup, komis i kasacja – o czym mowa?

Wszystkie trzy nazwy odnoszą się do zupełnie innych punktów. W tym artykule będzie mowa o skupach, czyli miejscach, w których sprzedajemy na podstawie tradycyjnej umowy kupna-sprzedaży. Komisy są wyłącznie firmami pośredniczącymi, dlatego nie podpisujemy z nimi umowy sprzedaży. Wiele niedoświadczonych osób używa tych określeń zamiennie, dlatego warto upewnić się, pod jaką nazwą funkcjonuje działalność, do której chcemy się udać. Do komisu warto wybrać się wtedy, kiedy po prostu nie mamy czasu na samodzielne poszukiwania kupców. Ostatnim miejscem, w którym możemy sprzedać auto, są skupy złomu prowadzące usługę kasacji. Tutaj jednak trafiają najczęściej auta, których naprawa przewyższa cenę, jaką można uzyskać ze sprzedaży. Oddając auto do kasacji, otrzymamy niewiele pieniędzy, lecz pozbędziemy się zawadzającego grata.

Skup auta – szybka i bezpieczna transakcja

Największą zaletą skupów jest rzetelność, gdyż do wyceny auta są najczęściej zatrudniani profesjonalni rzeczoznawcy. Kwota, którą uzyskamy ze sprzedaży będzie wartością jak najbardziej realną, czego nie możemy powiedzieć o cenie oferowanej nam przez potencjalnych nabywców, którzy pojawiają się po znalezieniu naszego ogłoszenia. Przedstawiciele skupu samochodów w Cieszycy podkreślają, że tego typu transakcja jest natychmiastowa. W przypadku korzystania z usług komisu musimy niestety czekać na kupca, który zainteresuje się naszym autem. Od momentu podpisania umowy sprzedaży, jako właściciel auta widnieje oficjalna i zarejestrowana nazwa danego skupu.

Jakie pojazdy możesz sprzedać na skupie?

Zakres pojazdów, które przyjmuje skup może nieco różnić się, w zależności od miejsca i indywidualnej oferty firmy. Zwykle są to samochody osobowe, dostawcze, pojazdy jednośladowe i quady. Jeśli chodzi o ich stan techniczny – również nie można jednoznacznie stwierdzić, czy auta mocno wyeksploatowane nie zostaną przyjęte. Niektóre skupy kupują nawet samochody powypadkowe, które poddają kompleksowym naprawom i renowacji. Wszystkie uszkodzenia i problemy techniczne mają jednak bezpośredni wpływ na cenę. Im gorszy stan samochodu, tym niższa będzie jego cena.

Opracowanie artykułu:

Kamil Machała

27-660 Ciszyca 47 świętokrzyskie
e-mail
telefon