Czy warto kupować samochody z autokomisu?

Materiał partnera
2019-12-11

Zakupowi samochodu towarzyszy zawsze wiele emocji. Nabycie nowego auta to konieczność sprawdzenia jego stanu technicznego, ale też kontrola nadwozia i ocena wnętrza. Wielu sprzedających okazuje się nierzetelnych, a kupiony pojazd nie jest wolny od usterek – niekiedy całkiem poważnych. Dobrym rozwiązaniem jest autokomis. Czy w takim miejscu warto kupować samochody?

Atrakcyjne ceny i spory wybór

Autokomisy kuszą swoich klientów przede wszystkim atrakcyjnymi cenami. Są one zbliżone do rynkowych, jednak często nieco niższe, co przyciąga uwagę potencjalnych kupujących. Ze względu na ostrożność wielu chętnych traktuje takie oferty jako mało wiarygodne. W rzeczywistości jednak wynikają one z efektywnych negocjacji przeprowadzonych przez specjalistów zajmujących się handlem autami. Skupowane przez nich pojazdy nierzadko sprzedawane są przez osoby, którym zależy na czasie, co pozwala autokomisom kupić auta w niskich cenach, a następnie oferować je klientom na atrakcyjnych warunkach.

Zanim jednak autokomis przyjmie samochód, przeprowadzi dokładne sprawdzenie jego stanu technicznego. W tym pomocne jest również doświadczenie i wiedza na temat aut różnych marek i ich najczęstszych usterek. Z tego względu samochody oferowane w autokomisach zawsze przed wystawieniem na sprzedaż są skontrolowane przez specjalistę. W taki sposób działa komis Kamcars, w którego asortymencie znajdują się różne pojazdy. To kolejna zaleta tego typu punktów – można w nich nabyć auta z rynku wtórnego o zróżnicowanej charakterystyce. Dodatkowym atutem auto komisu Kamcars jest gwarancja, którą klient dostaje do zakupionego auta na 12 miesięcy.

Bezpieczny zakup

Po wyborze pożądanego modelu możemy odbyć jazdę próbną, która pozwoli dodatkowo sprawdzić stan techniczny samochodu w trakcie podróżowania nim. Zachowanie na nierównej nawierzchni, działanie układu kierowniczego czy praca silnika to elementy, na jakie można zwrócić uwagę przy zakupie samochodu z autokomisu. W takich miejscach dogłębne skontrolowanie pojazdu nie jest problemem, a sporym atutem jest szybkie załatwienie formalności.

Umowy skonstruowane przez autokomisy są przeważnie drukami czytelnymi, które nie zawierają dodatkowym podpunktów i niekorzystnych dla kupującego warunków. Specjalista będzie w stanie zapewnić doradztwo w zakresie podjęcia dalszych kroków związanych z rejestracją zakupionego pojazdu. Czy zatem warto kupować pojazdy w autokomisie? Tak – są to bowiem miejsca, w których można dokładnie sprawdzić wybrane auta, a szeroka ich oferta w połączeniu z dobrym stanem technicznym każdego z pojazdów pozwala nabyć wymarzony samochód w atrakcyjnej cenie i pożądanej opcji wyposażeniowej.

Opracowanie artykułu:

Kamcars Magdalena Niewiadomska

ul. Leśników Polskich 8, 98-100 Łask łódzkie
e-mail
www
telefon