Czym jest i jak wygląda mycie detailingowe?

Materiał partnera
2019-08-21

Wydawać by się mogło, że mycie samochodu jest łatwą czynnością. Jednak często się zdarza, że po zwykłym umyciu auta zauważyć można plamy pozostawione po twardej wodzie lub koliste rysy. Chcąc uniknąć tego problemu warto skorzystać z zabiegu mycia detailingowego. Detailingowe mycie samochodu składa się z wielu etapów, a cały proces jest bezpieczniejszy dla lakieru od tradycyjnego mycia. Jak przebiega profesjonalne mycie detailingowe?

Pierwsze etapy mycia detailingowego

Chcąc zadbać o wygląd auta powinniśmy skorzystać z usług kosmetyki samochodowej. Jednym z zabiegów zaliczających się do niej jest mycie detailingowe. Proces ten jest w pełni bezpieczny dla lakieru i polega na dokładnym i gruntowym czyszczeniu powierzchni samochodu. W ten sposób bez trudu wyczyścić można nawet najbardziej niedostępne miejsca.

Pierwszym etapem mycia detailingowego wykonywanego np. przez Auto Detailing Serwis z Torunia jest czyszczenie opon i felg. Składa się ono z czynności takich jak:

      ·         mycie felg,

      ·         deironizacja felg,

      ·         czyszczenie opon,

      ·         mycie nadkoli.

Po wyczyszczeniu felg i kół wykonuje się mycie wstępne, tzw. pre wash. W tym celu osoby zajmujące się kosmetyką samochodową nakładają na pojazd aktywną pianę. Etap ten umożliwia usunięcie luźnych zabrudzeń z lakieru. Pianę aktywną spłukuje się, gdy ta zacznie spływać z samochodu. Należy pamiętać, aby proces spłukiwania piany odbywał się od dolnych części samochodu.

Pozostałe etapy mycia detailingowego

Jeśli mamy już za sobą wstępne mycie, można przejść do mycia właściwego. Jego celem jest wyczyszczenie samochodu z przyswojonego do lakieru brudu. W tym celu posłużyć nam może namoczona rękawica. Profesjonalne zakłady zajmujące się kosmetyką samochodową używają rękawic wysokiej jakości, ponieważ są one bezpieczne dla lakieru. Mycie właściwe należy rozpocząć od góry pojazdu, a skończyć na dole. Po umyciu całego auta należy spłukać je wodą. W tym celu najczęściej wykorzystuje się myjkę ciśnieniową.

Kolejnym krokiem w myciu detailingowym jest dekontaminacja oraz deironizacja. Zabieg ten polega na usunięciu z powłoki lakieru asfaltu, smoły i różnego rodzaju osadów. Jednocześnie prace te stanowią przygotowanie lakieru do dalszego czyszczenia. Po dekontaminacji i deironizacji następuje glinkowanie. Proces ten polega na usunięciu z powierzchni lakieru wszelkich zabrudzeń niewidocznych dla ludzkiego oka. W tym celu wykorzystuje się specjalnego glinki. Jej użycie umożliwia wyciągnięcie brudu znajdującego się  porach lakieru. Poza tym glinkowanie nada lakierowi gładkość.

Następnie pojazd należy osuszyć i przejść do umycia szyb. Gdy zakończymy ten etap prac, należy przejść do dressingu opon. W tym celu wykorzystuje się specjalistyczny preparat przeznaczony do pielęgnacji opon, który trzeba nałożyć na ogumienie. W ten sposób nasze opony nabiorą właściwego koloru.

Opracowanie artykułu:

Auto Detailing Serwis Jakub Piotrowicz

Idzikowskiego 28, 87-100 Toruń kujawsko-pomorskie
e-mail
www