Czym się kierować wybierając firmę transportową?

Materiał partnera
2019-10-05
Transport towarów

Jeśli pierwszy raz stajesz przed koniecznością wyboru firmy transportowej, może Cię przerażać liczba obecnych na rynku przedsiębiorstw. Takie przedsiębiorstwa oferują mnóstwo rozwiązań, różniących się czasem realizacji usług, jakością oraz ceną. Na co zwracać uwagę, aby wybrać rzeczywiście profesjonalną firmę? Z tego artykułu dowiesz się, jakie kryteria są ważne podczas poszukiwań i jak zabrać się do tego zadania. 

Sprawdź wiarygodność firmy transportowej 

Dziś w sieci możemy znaleźć bardzo dużo firm, które zajmują się logistyką i transportem towarów. Skąd wiedzieć, które z nich są wiarygodne? Trzeba to sprawdzić. Zanim podejmiesz decyzję czy nawiążesz współpracę z przedsiębiorstwem, zobacz, czy widnieje w rejestrze przedsiębiorców. Jeśli jej tam nie będzie, wątpliwości co do tego, czy firma jest rzetelna i wiarygodna, powinny się już pojawić. Warto także zwracać uwagę na wyróżnienia, certyfikaty, a także licencje. To ostatnie definiuje, jakie towary mogą być przez tę firmę transportowane. Co jeszcze warto sprawdzić? O rzetelności firmy świadczącej usługi transportowe świadczą opinie klientów. Tu trzeba jednak uważać, ponieważ komentarze w sieci nie zawsze muszą być realne. Najlepiej więc byłoby się skontaktować z klientami osobiście, choć to oczywiście nie zawsze jest możliwe. 

Dowiedz się, od kiedy firma transportowa istnieje na rynku

Warto dowiedzieć się, jak długo już firma świadczy usługi z zakresu transportu i przewozu towarów. Przedsiębiorstwo, które ma już jakiś staż w branży, z pewnością będzie mieć także większą renomę oraz będzie bardziej wiarygodne. Nie znaczy to jednak, że młod firmy nie są godne zaufania, warto jednak zachować ostrożność. Co jeszcze można wywnioskować z długiego stażu? Firma, która wykonywałaby usługi nierzetelnie, nie utrzymałaby się przez kilka czy kilkanaście lat na rynku. Transbrat, w branży działający już od 1995 roku, to firma godna zaufania z wieloma pozytywnymi opiniami w sieci. 

Dokładnie sprawdzaj oferty firmy transportowej 

Może być tak, że znajdziesz firmę z długim stażem, pozytywnymi opiniami, która wydaje się rzeczywiście godna zaufania. Nagle jednak okazuje się, że transport nie jest możliwy, ponieważ to konkretne przedsiębiorstwo nie przewozi towarów, na których Tobie zależy. Dlatego pamiętaj, aby zawsze dokładnie czytać oferty. Możesz w razie wątpliwości zadzwonić do przedstawiciela, by dowiedzieć się, czy firma świadczy usługi, na jakich Ci zależy. Na koniec jeszcze jedna ważna porada. Nie warto szukać oszczędności na siłę. Cena jest ważnym kryterium, ale nie najważniejszym. Lepiej stawiać na jakość usług niż na to, aby były one tanie.

Opracowanie artykułu: