Zaawansowane wyposażenie serwisów samochodowych pozwala na szybką diagnostykę i przejście specjalistów do sprawnej naprawy bez zbędnego tracenia czasu na szukanie źródła problemu. Jest to tym bardziej przydatne, jeśli awaria dotyczy pojazdu, który zawiera dużo podzespołów elektrycznych. Warsztat Samochodowy Biłka Damiana oferuje diagnostykę komputerową, która polega na podłączeniu auta do specjalnego programu i wyświetlenia wszystkich błędów.

Czym dokładnie jest diagnostyka komputerowa?

Większość warsztatów samochodowych jest wyposażona w specjalne urządzenia i narzędzia, które usprawniają i ułatwiają naprawę oraz serwis pojazdów, które trafiają w ręce specjalistów. Mechanicy cenią sobie zaawansowane funkcje diagnostyki komputerowej, która potrafi wykryć błędy w szybkim tempie i wskazać ich źródło.

Pracownik Warsztatu Samochodowego Biłka Damiana informuje:

Dzięki takiego urządzeniu możemy rozpoznać kody usterek systemów bezpieczeństwa, układu paliwowego, hamulcowego czy problemów pochodzących ze strony silnika.

Zapobiega to zbędnemu rozkładaniu samochodu na części pierwsze i szukanie bez końca, gdzie jest przyczyna awarii. Dzięki podłączaniu pojazdu do specjalnego programu można uzyskać wszelkie niezbędne informacje na temat kondycji pojazdu oraz szczegółowych paramentów wszystkich podzespołów.

Kiedy stosuje się diagnostykę komputerową w warsztatach samochodowych?

Już od jakiegoś czasu, diagnostykę komputerową praktycznie stosuje się za każdym razem, gdy pojawiają się jakieś kontrolki na desce rozdzielczej bez konkretnego powodu. Mechanicy są w stanie wtedy przejrzeć cały samochód bez zaglądania pod jego maskę. Warto też ją zastosować w momencie jak zauważymy, że dzieje się coś niepokojącego z pojazdem od strony układu spalinowego.

Utrata mocy auta czy też nagły wzrost spalania paliwa to kolejne powody, dla których specjaliści podłączają komputer pokładowy do programu wykrywającego błędy. Można też wtedy uzyskać informacje dotyczące automatycznej skrzyni biegów.