Kupowanie używanych samochodów to oszczędność pieniędzy, jednak czasami można stracić więcej niż zyskać. Używane auta nie są objęte gwarancją producenta i mogą szybko ulec awarii, a koszty naprawy często przewyższają ich wartość. O wiele lepszym rozwiązaniem jest kupienie porządnego samochodu u autoryzowanego dealera. Dlaczego warto zdecydować się na nowe auto?

Kompleksowa gwarancja producenta

Decydując się na zakup auta u autoryzowanego dealera, otrzymuje się przede wszystkim gwarancję producenta. W przypadku nowej Mazdy jest to między innymi:

  • na 3 lata lub 100 000 km przebiegu (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej),
  • na rok bez ograniczenia w postaci przebiegu,
  • na lakier i korozję powierzchni (3 lata lub 100 tys. km),
  • na oryginalne części i akcesoria przez 12 miesięcy od dnia zakupu,
  • na wypadek perforacji blach nadwozia w przypadku korozji na 12 lat bez względu na przebieg.

Kupując auto używane, nie otrzymuje się żadnej gwarancji, a wszelkie usterki musi naprawiać właściciel samochodu we własnym zakresie. Co więcej, po zakupie nowej Mazdy, można dołączyć także do darmowego programu Mazda European Assistance, dzięki czemu otrzyma się kompleksową pomoc drogową w przypadku jakiejkolwiek awarii – od poważnego wypadku po drobne usterki.

Przegląd i naprawy u specjalistów

Nowe samochody poddaje się przeglądom i naprawom w autoryzowanym serwisie, dlatego można mieć pewność, że wszystkim zajmą się specjaliści. Na rynku można spotkać wielu mechaników, którzy nie mają wystarczającej wiedzy i doświadczenia i świadczą usługi na niskim poziomie. Zdarza się, że dodatkowo naciągają klientów na niepotrzebne koszty. Autoryzowane serwisy Mazdy to miejsca zaufane. Jednym z polecanych warsztatów jest Auto 2000, który znajduje się w Warszawie.

Samochód na lata!

Kupowanie nowych samochodów to inwestycja na lata, czego nigdy nie można stwierdzić w przypadku używanych. Szczególnie wtedy, kiedy kupuje się je u nierzetelnych handlarzy. W dzisiejszych czasach popularne jest sprowadzanie używanych samochodów zza granicy i często są to pojazdy po generalnym remoncie lub mocno wyeksploatowane. Sprzedawcy nie zawsze szczerze przedstawiają historię auta, gdyż są nastawieni na zysk. Żeby samochód służył wiele lat, warto zdecydować się na zakup w autoryzowanym salonie. Czasami lepiej kupić nowy model o nieco niższym standardzie niż luksusowy, ale używany. Używane samochody w dniu sprzedaży mogą wydawać się perfekcyjne, ale bardzo często mają wiele ukrytych wad, o których nowy właściciel dowiaduje się dopiero po kilku tygodniach lub miesiącach.