Samochody potrzebują do działania paliwa, a także różnego rodzaju olejów i smarów. Koszty związane z tankowaniem auta odpowiednim paliwem oraz wymianą olejów i smarów są głównymi wydatkami dotyczącymi eksploatacji pojazdu. Kupowanie wysokiej jakości paliwa, olejów i smarów w atrakcyjnej cenie pozwala znacząco ograniczyć koszty związane z bieżącym użytkowaniem samochodu, a także zmniejsza ryzyko awarii, która mogła by powstać w wyniku używania paliwa czy oleju niskiej jakości.

Stacja paliw

Chcąc zatankować samochód kierujemy się na różnego rodzaju stacje paliw. Podczas podróży samochodem natkniemy się na bardzo wiele miejsc, które umożliwiają zatankowanie samochodu, ale nie w każdym z nich znajdziemy wysokiej jakości paliwo w dobrej cenie. Chcąc zatankować nasz samochód dobrym jakościowo paliwem, którego cena będzie konkurencyjna, powinniśmy skorzystać z oferty takich miejsc jak Stacja Paliw Tank-Ol, gdzie znajdziemy najwyższej jakości paliwo pochodzące ze składów PKN (Polski Koncern Naftowy) Orlen i Rafinerii Gdańskiej. Jest to gwarancja wysokiej jakości oferowanych olejów napędowych i benzyny PB95.

Kupując paliwo do każdego rodzaju pojazdów powinniśmy zwracać uwagę zarówno na cenę paliwa i jego jakość. Tankowanie samochodu tanim paliwem niskiej jakości może doprowadzić do różnego rodzaju awarii i usterek, natomiast częste tankowanie paliwa o zawyżonej cenie może znacznie podnieść koszty eksploatacji pojazdu. Warto korzystać z oferty sprawdzonej stacji paliw, na której znajdziemy wysokiej jakości paliwo w niskiej cenie. Daje to nam gwarancje, że nasz samochód zawsze będzie wykorzystywał dobre paliwo, za które nie przepłacimy.

Dystrybutor produktów smarowych

W każdym samochodzie znajduje się bardzo dużo różnego rodzaju części ruchomych, które narażone są na tarcie, wysokie temperatury i inne niesprzyjające warunki. W celu poprawienia działania i ochrony tych elementów stosuje się odpowiednie oleje i smary. W ofertach dystrybutorów wysokiej jakości produktów ropopochodnych możemy znaleźć:

  • oleje hydrauliczne,
  • oleje ochronne,
  • oleje maszynowe,
  • smary i wiele innych.

Na rynku znajdziemy produkty smarowe różnych producentów, ale nie wszystkie smary i oleje równie dobrze sprawdzą się w konkretnym pojeździe. Jeśli nie mamy pewności jaki olej wybrać, możemy skorzystać z fachowych porad udzielanych przez autoryzowanych dystrybutorów produktów ropopochodnych. Użycie złego rodzaju oleju czy niskiej jakości smarów może być powodem gorszego działania całego samochodu, a w najgorszym wypadku może doprowadzić do przegrzania lub przetarcia różnych elementów w aucie.