Holowanie i lawetowanie pojazdu ciężarowego

Materiał partnera
2019-10-24

Ratownictwo drogowe w Polsce, świadczone przez firmy zwane pomocą drogową, jest dzisiaj ważne nie tylko dla kierowców samochodów osobowych, ale także pojazdów ciężarowych. Różnego rodzaju wypadki komunikacyjne, czy też drobne zdarzenia, często przytrafiają się właśnie kierowcom TIR-ów. To w takich przypadkach profesjonalną pomoc, mogą zapewnić tylko najlepiej wyposażone i zorganizowane podmioty.

Nowoczesne holowniki

Najlepsze firmy z branży pomocy drogowej nie tylko pomagają w awaryjnym otwieraniu auta, w dowozie paliwa, rozruchu silnika, czy w likwidacji szkód. Warto również wspomnieć o holowaniu pojazdów ciężarowych. Do tego potrzebne są specjalistyczne holowniki. Mowa o pojazdach ze specjalnymi naczepami oraz widłami, do których przymocowany jest TIR. Tu warto wiedzieć, że nie tylko jest to wykorzystywane przy działaniach przewożenia uszkodzonych ciężarówek do zakładów naprawczych. Nowoczesne holowniki mogą przewozić nawet do 3 pojazdów równocześnie, więc są świetnymi technologiami tranzytu produktów motoryzacyjnych, czyli po prostu ciężarowych aut na sprzedaż!

Lawetowanie TIR-ów

W niektórych przypadkach, np. przy uszkodzeniu podwozia TIR-a, należy go lawetować. Tu ważne są specjalne pojazdy ratunkowe z podestami hydraulicznymi, które pozwalają ustawiać swój kąt nachylenia. Sprzyja to załadowaniu ciężarówki na lawetę. Takie działanie jest zaś szczególnie ważne na drogach ekspresowych, czy przy zdarzeniach na autostradach. Przepisy prawne mówią o tym, że żadnego uszkodzonego pojazdu, nie można pod żadnym pozorem holować na trasach szybkiego ruchu. Jest to bowiem stwarzanie niebezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu. Jedynym wyjściem jest laweta!

Pełna pomoc dla kierowcy

Kierowca TIR-a, który zgłosi się do takiej pomocy drogowej, jak SPEED-BUS, może liczyć również na profesjonalną obsługę związaną z zabezpieczeniem przewożonego towaru. Klientowi gwarantowana jest również pomoc w znalezieniu noclegu, czy przy procedurach policyjnych i ubezpieczeniowych. Kierowcy pojazdów ciężarowych mogą zatem w Polsce liczyć na kompleksowe wsparcie w przypadku różnych zdarzeń drogowych, zarówno większych wypadku, jak i przy np. uszkodzeniu silnika pojazdu.

Szukaj firm posiadających technologie niskopodwoziowe

Jeśli potrzebujesz pomocy w przewozie TIR-ów, autobusów, autobusów przegubowych, spychaczy, kombajnów, maszyn rolnych, walców, czy innych pojazdów ciężkich, zawsze wybieraj przedsiębiorstwa, która posiadają technologie niskopodwoziowe. To właśnie one pozwalają na błyskawiczne przetransportowanie ciężarówki, a nawet koparki o wadze do 20 ton, nawet w najdalsze zakątki Polski i Europy.

Opracowanie artykułu:

Speed-Bus Mazur Dariusz

Krzemionki 7/45, 20-314 Lublin lubelskie
e-mail
www