Zakup nowego samochodu jest marzeniem wielu ludzi. Kiedy uda się już je spełnić, nie należy zapominać, że koszty związane z jego utrzymaniem mogą stanowić znaczną część rodzinnego budżetu. I mowa tu nie tylko o wydatkach związanych z jego ubezpieczeniem, ale przede wszystkim z eksploatacją. Szczególnie jeżeli chodzi o ceny ropy i oleju napędowego. Dlatego właśnie coraz więcej kierowców decyduje się na montaż instalacji gazowej. Co warto wiedzieć na ten temat?

Instalacja gazowa w samochodzie – wydajność i oszczędność

Zamontowanie instalacji gazowej w samochodzie ma przede wszystkim jeden bardzo pozytywny aspekt. Koszty związane z przebyciem kolejnych kilometrów zdecydowanie się obniżają. Wynika to z ceny płynnego gazu, dostępnego na stacjach, który często bywa ponad dwukrotnie mniejszy od ceny benzyny lub oleju napędowego. Kto może pozwolić sobie na montaż instalacji lpg? Wszyscy właściciele samochodów z jednostkami benzynowymi. Choć należy zdecydowanie zauważyć, że nie każdy silnik znosi zmianę paliwa dobrze. Są jednostki, które na gazie potrafią pracować lepiej niż na podstawowym paliwie, a są takie, które choć na gazie będą pracowały, to ich żywotność może ulec skróceniu. Aby mieć pewność, że instalacja gazowa charakteryzowała się będzie najwyższą jakością, warto w tej kwestii zaufać najbardziej renomowanym mechanikom.

Zdecydowanie zalicza się do nich firma Auto-Format, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia wszystkim zainteresowanym kompleksowe wsparcie w zakresie montażu samochodowych instalacji lpg. Klienci mogą liczyć nie tylko na miłą i partnerską atmosferę współpracy, ale także na szeroko zakrojone i profesjonalne doradztwo. Co jeszcze znajduje się w ofercie najlepszych mechaników, jeżeli chodzi instalacje gazowe?

Serwis, naprawy i przeglądy

Wbrew powszechnie panującej opinii samochodowa instalacja lpg jest systemem bardzo delikatnym. Dlatego tak ważne jest, aby co jakiś czas, nawet gdy nie odczuwa się konkretnych objawów awarii poddawać ją okresowym serwisom i przeglądowi. W sytuacji, w której jednak dojdzie już do awarii, można liczyć na szybą diagnostykę oraz równie sprawne usunięcie usterki.

Ważne, aby wszystkie prace serwisowe zlecić doświadczonemu wykonawcy. Samodzielna próba ich usunięcia może skończyć się bardzo poważnymi konsekwencjami. Wszyscy zainteresowani mogą liczyć na nowoczesne metody pracy, do których zaliczyć można diagnostykę komputerową. Renomowani mechanicy gwarantują również zastosowanie najwyższej jakości części zamiennych, pochodzących od renomowanych producentów.