Instalacja gazowa w samochodzie osobowym – kiedy warto się na nią zdecydować?

Materiał partnera
2019-09-22
Instalacja gazowe

O tym, że czym innym jest zakup samochodu, a czym innym jego utrzymanie, doskonale wie każdy kierowca. Istnego zawrotu głowy potrafią przysporzyć nie tylko sprawy związane z jego ubezpieczeniem, ale także z rosnącymi cenami paliw. Zmotoryzowani wciąż szukają skutecznych rozwiązań, aby choć trochę ograniczyć wydatki. Jednym z najlepszych sposobów na realizację tego celu jest montaż instalacji gazowej. W jakich sytuacjach sprawdzi się ona najlepiej?

Instalacja gazowa – największe zalety

Montaż instalacji gazowej niesie ze sobą wiele korzyści, szczególnie tych, natury ekonomicznej. To doskonały sposób na to, aby zagwarantować sobie możliwość tankowania wyraźnie tańszego paliwa. Kto powinien zdecydować się na montaż instalacji w pierwszej kolejności? Przede wszystkim chodzi tutaj o kierowców, którzy poruszają się w cyklu mieszanym. Co to konkretnie oznacza? Nie mniej, nie więcej niż to, iż ze względu na wykonywanie swoich obowiązków – zazwyczaj służbowych, pokonywana przez nich trasa mniej więcej po równo rozkłada się zarówno w terenie zabudowanym, jak i poza nim. Warto w tym momencie wspomnieć o tym, iż nowoczesne instalacje LPG nie powodują nawet najmniejszych spadków mocy i nie mają wpływu na żywotność silnika.

Rozwój nowoczesnej technologii motoryzacyjnej spowodował, iż instalację gazową można obecnie montować w samochodach wyposażonych w silniki FSI i TSI, które dotychczasowo niezbyt dobrze radziły sobie z gazem. Doskonałym przykładem jest tutaj piąta generacja instalacji gazowych LPI firmy Vialle. Innowacyjne podejście polega tutaj na tym, iż gaz dostarczany jest do silnika w stanie ciekłym, a nie lotnym. Gwarantuje to jednocześnie doskonałe wrażenia z jazdy oraz bezawaryjną eksploatację. Co jeszcze warto wiedzieć na temat instalacji gazowych?

Instalacja gazowa – ile to kosztuje?

Nic nie wywołuje wśród potencjalnych klientów tyle emocji, co cena konkretnej usługi. Pojawia się zatem zasadnicze pytanie, dotyczące tego, ile przyjdzie nam kompleksowo zapłacić za instalację gazową? W zależności od konkretnej generacji, producenta oraz wielkości butli, ceny mogą oscylować od 2500 do około 7000 zł. Czy to dużo? Jeżeli wydane pieniądze potraktujemy jako jednorazowy koszt, to rzeczywiście może kwoty te mogą wydawać się spore. Niemniej jednak zakup instalacji gazowej powinien być rozpatrywany pod kątem szeroko zakrojonej inwestycji, która na pewno szybko się zwróci.

Przed montażem zdecydowanie warto zasięgnąć profesjonalnej opinii. Skorzystanie z usług takich firm jak LTA Polonia to przede wszystkim gwarancja kompleksowej obsługi i rzetelnego wykonawstwa. Dzięki swojemu doświadczeniu oraz umiejętności podejścia do każdego ze zleceń w sposób indywidualny firma wyrobiła sobie opinię jednej z najlepszych w skali całego regionu. Montaż nowoczesnej instalacji LPG to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy cenią sobie ekonomiczny wariant podróży bez rezygnowania z wrażeń z jazdy.

Opracowanie artykułu:

LTA Polonia Monika Wojtala

ul. Pakosz 53, 25-046 Kielce świętokrzyskie
e-mail
www