Jak auto detailing może odmienić twój samochód?

Materiał partnera
2019-12-03

Lśniące, czyste, zadbane auto to marzenie wiele właścicieli czterech kółek. To marzenie można łatwo spełnić wybierając się na auto detailing do dobrego warsztatu. Auto detailing to szereg zabiegów czyszczących i konserwujących, a także renowacja całego samochodu lub pojedynczych elementów. Pojazd poddany takim zabiegom wygląda jak z salonu - nawet jeśli ma za sobą wiele lat użytkowania.


Jak wygląda auto detailing?

Mycie, konserwację i renowację można przeprowadzić zarówno na autach nowych, jak i używanych. Poddając nowe auto takim regularnym zabiegom nie tylko dbamy o jego estetyczny wygląd, ale również przedłużamy jego trwałość. Z kolei starszym samochodom auto detailing pomoże odzyskać dawny blask. Jak to wygląda w praktyce? Auto detailing obejmuje zarówno czyszczenie wnętrza samochodu, jak i zabiegi przeznaczone na karoserię i pozostałe zewnętrzne elementy. Istotą tego procesu jest nie tylko precyzyjne usunięcie zabrudzeń z każdego elementu pojazdu, ale również usunięcie (w miarę możliwości) drobnych defektów. Należą do nich np. przebarwienia lakieru, niewielkie zarysowania, które psują wygląd samochodu. Do zabiegów związanych z wnętrzem pojazdu, należą m.in.: pranie tapicerki, impregnacja skór, czyszczenie kokpitu, uszczelek, listew itp. Oprócz czyszczenia, auto detailing skupia się na zabezpieczeniu i konserwacji poszczególnych elementów wnętrza samochodu. Zabiegi są przeprowadzane z użyciem specjalistycznych kosmetyków motoryzacyjnych. Z kolei autodetailing zewnętrzny skupia się głównie na lakierze i zabezpieczeniu karoserii specjalistyczną powłoką ochronną (np. powłoka kwarcowa, powłoka ceramiczna). Do innych ciekawych zabiegów należy polerowanie szyb, mające na celu usunięcie rys i nakładanie na nich specjalnych preparatów, które poprawiają widoczność na drodze.

Zalety auto detailingu

Auto detailing przede wszystkim zapewnia wysoką estetykę pojazdu na co dzień. Jakie jeszcze ma zalety?

  • Podniesienie wartości rynkowej. Planując sprzedaż auta, warto je wysłać na spa samochodowe, np. do firmy Autodetail-Pdr Andrzej Kuzdrowski z miejscowości Lubań (województwo dolnośląskie). Dzięki temu twój samochód zyska na wartości.
  • Przedłużenie jego trwałości. Systematyczny auto detailing sprawi, że samochód dłużej pozostanie sprawny i niezawodny. Kluczowe są tutaj powłoki ochronne (np. kwarcowe, ceramiczne), które zabezpieczają auto przed kwaśnymi deszczami, promieniowaniem UV, uszkodzeniami mechanicznymi itp.
  • Nadanie drugiego życia autom zabytkowym. Czyszczenie, renowacja i konserwacja starych, zabytkowych aut jest sposobem na przywrócenie ich dawnej świetności.