Jak dobrze zabezpieczać paczki w trakcie transportu?

Materiał partnera
2019-10-17
Pazcka w transporcie

Współcześnie jest możliwe wysłanie przesyłki niemal do każdego zakątka świata. Jednak sztuką jest takie zabezpieczenie, aby produkt dotarł na miejsce w całości, bez wgnieceń, zarysowań i innych uszkodzeń. Z pomocą przychodzą wtedy tworzywa takie jak folia bąbelkowa i pianka polietylenowa. Ich obecność jest niemalże obowiązkowa podczas przeprowadzki, transportu i wysyłki przedmiotów wrażliwych na uszkodzenia.

Folia bąbelkowa

Folia bąbelkowa, zwana również folią pęcherzykową, to chyba najbardziej popularny materiał zabezpieczający. Trafimy na nią podczas zamówienia w sklepie internetowym, przeprowadzki lub zakupów szklanych przedmiotów. Nic dziwnego, że jest tak popularna, posiada ona wiele zalet:

  • Charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami amortyzacyjnymi.
  • Jest odporna na pleśń, wodoodporna i paroszczelna.
  • Nadaje się do recyklingu.
  • Praktyczna w użytkowaniu.
  • Nie jest wymagająca w przechowywaniu.

W hurtowniach lub sklepach folię bąbelkową można kupić w rolce lub w postaci worków, a także przekładek.

Pianka polietylenowa

Pianka polietylenowa idealnie sprawdza się przy zabezpieczaniu przedmiotów przed zarysowaniami i wstrząsami. Substancja, z której jest wykonana, polietylen, jest niepalna i odporna na wiele czynników. Inne zalety pianki to: lekkość, dźwiękochłonność, odporność na pleśń, wodoszczelność, paroszczelność. A przy tak wielu różnych zaletach można ją kupić za naprawdę niewielką cenę. Podobnie jak folię bąbelkową, można ją dostać w postaci rolki, worków lub przekładek.

Warto dodać, że pianka polietylenowa jest produkowana bez dodatku szkodliwych substancji, co sprawia, że można ją wykorzystywać również w przemyśle spożywczym.

Opakowania tekturowe

Czasem do zabezpieczenia przedmiotu wystarczy... tektura. Niektóre produkty, takie jak książki, ubrania, czy też niektóre kosmetyki, nie sprawiają dużych problemów podczas pakowania, dlatego warto przeznaczyć im opakowania tekturowe. Warunek jest jednak taki, żeby były one sztywne i w dobrym stanie - używane kartony są mniej wytrzymałe. Pakując przedmioty, warto też pamiętać o tym, aby unikać pustych przestrzeni.

Hurtownia opakowań z Radomia

Szukasz miejsca, gdzie kupisz folię lub inne opakowania w przystępnych cenach? Wypróbuj hurtownię Kr Company Rafał Rutkowski z Radomia. W ofercie hurtowni są między innymi: folia bąbelkowa, pianka polietylenowa, worki z folii bąbelkowej, worki z folii polietylenowej, przekładki z pianki polietylenowej, przekładki z folii bąbelkowej, opakowania tekturowe, zapinki do taśm. Firma działa na rynku od 2017 roku, co pozwoliło na zdobycie doświadczenia, zadowolonych klientów i świadczenie usług na wysokim poziomie.

Opracowanie artykułu:

KR COMPANY Rafał Rutkowski

ul. Zbrowskiego 14, 26-600 Radom mazowieckie
e-mail