Przyczepka samochodowa przymocowana na hak holowniczy - przydaje się w wielu sytuacjach. Na rynku dostępne są jej różne rodzaje, które z łatwością odpowiedzą na Twoje potrzeby. Jeśli zastanawiasz się nad takim zakupem, zacznij od rozeznania. Sprawdź, jakie są rodzaje przyczep oraz o czym należy pamiętać przy ich wyborze.


Przyczepka samochodowa a prawo


Zanim jednak zdecydujesz się na zakup przyczepy samochodowej, warto zapoznać się z przepisami prawnymi. Jeśli masz tylko prawo jazdy kategorii B, musisz pamiętać o tym, aby pilnować wartości dopuszczalnej masy całkowitej prowadzonych przez Ciebie pojazdów. Wybierając model przyczepy samochodowej, spójrz najpierw na dowód rejestracyjny auta i zapoznaj się z rubrykami z ostatniej strony oznaczonymi symbolami O.1 i O.2. Pierwsza wartość wskaże dmc dla przyczep z hamulcem najazdowym, a druga — bez. Jeśli chodzi o ilość osi, według prawa jest to bez znaczenia.


Sprawdź również, w jakim stanie jest hak w Twoim samochodzie. Jeśli należy go naprawić lub wymienić, warto od razu wybrać producenta słynącego z wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Haki holownicze Brink są idealnym rozwiązaniem, jeśli szukasz dobrego produktu w niskiej cenie. Ciekawą alternatywą są również haki holownicze Steinhof, które również cieszą się bardzo dobrymi opiniami.


Przyczepy skrzyniowe


Najczęściej wybieranym modelem są przyczepy skrzyniowe, które są bardzo uniwersalne i przydają się między innymi przy przeprowadzkach, transporcie wielkogabarytowym, pracach na budowie itd. Na rynku dostępnych jest wiele propozycji różniących się ceną i jakością wykonania. Jak tłumaczy specjalista z firmy PrzyczepyWakuła, warto zadbać o bezpieczeństwo na drodze i zainwestować w niezawodny model od znanego producenta. Do użytku profesjonalnego i transportu cięższych ładunków polecane są przyczepy platformowe 5000 Brenderup o solidnej konstrukcji. Natomiast do przewozów w celach prywatnych dobrym wyborem są przyczepy TemaRed, które wyróżnia wysoka jakość wykonania i atrakcyjna cena. Jeśli chcesz dodatkowo zabezpieczyć towar, wybierz przyczepę CARGO z zamykanym kontenerem.


Przyczepy do przewozu innych pojazdów


Jeśli potrzebujesz produktu pod konkretne potrzeby, warto postawić na model, który będzie do nich specjalnie dostosowany. Przyczepy do przewozu motocykli są wyposażone w rynny najazdowe z elementami do mocowania kół. Ich dużymi zaletami są bezpieczeństwo oraz niewielka waga i wielkość. Kolejnym rodzajem stworzonym z myślą o konkretnym przeznaczeniu są przyczepy do przewozu mini-koparek, wózków widłowych, walców i innych podobnych maszyn. Dzięki nim przewóz sprzętu budowlanego będzie szybszy i łatwiejszy. Należy również wspomnieć o przyczepach podłodziowych i lawetach, które mają specyficzny kształt. Do transportu pojazdów warto wybrać przyczepy Brenderup, które są doceniane za bezpieczeństwo i wysoką jakość wykonania. Szczególnie polecanym modelem jest MC do przewozu motocykli. 


Alternatywy dla przyczepek samochodowych


Rzeczy można również przewozić na dachu samochodu. Na rynku dostępne są zarówno boxy dachowe, do których można schować sprzęt sportowy, ubrania, torby itd., jak i bagażniki rowerowe, które świetnie sprawdzą się, jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz montować podobnego rozwiązania na hak holowniczy. Boxy dachowe Thule znane są zarówno ze względu na swoją wytrzymałość i bezpieczeństwo oraz stylowy wygląd. Polecane są dla osób, które szukają produktu łatwego w obsłudze i atrakcyjnej cenie. Bagażniki rowerowe Thule również są jednymi z najlepszych na rynku i polecane są na rodzinne wyjazdy.