Każdemu może przytrafić się problem na trasie – stłuczka, awaria, możliwości jest wiele. Nie jesteśmy też w stanie takich sytuacji przewidzieć. Dlatego warto mieć zawsze pod ręką, najlepiej na liście kontaktów w telefonie, numer do zaufanego serwisu pomocy drogowej. Jak jednak znaleźć ten oferujący usługi wysokiej jakości? W tym artykule radzimy, na co należy zwrócić uwagę.

Dyspozycyjność przede wszystkim

Nie wszystkie wypadki zdarzają się w standardowych godzinach pracy, czyli od siódmej do piętnastej. Wręcz przeciwnie – zdecydowana większość ma miejsce wieczorami lub we weekendy. Z tego względu ważne jest, aby skontaktować się z serwisem pomocy drogowej, który będzie wtedy dostępny. Firma Auto Hol Pomoc Drogowa działa dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Zajmuje się holowaniem i transportem pojazdów na terenie całej Polski.

Powinniśmy wybrać serwis, który oprócz doraźnej pomocy na drodze, oferuje również przeprowadzenie drobnych napraw, takich jak wymiana koła czy żarówki, odpalenie z kabli lub tez awaryjne otwieranie samochodu. Nie są to usterki, które wymagają wizyty w warsztacie i mogą być wykonane na miejscu zdarzenia. Dzięki temu nie tracimy czasu na wynajem lawety, ale uzyskamy szybką i skuteczną pomoc – i będziemy mogli ruszyć ponownie w trasę. Pamiętajmy o tym, by sprawdzić jakiego rodzaju pojazdy – osobowe, dostawcze, ciężarowe – obsługuje wybrana pomoc drogowa. Kierowcy TIR-a na nic zda się numer do serwisu, jeśli ten nie ma sprzętu, który mu pomoże.

Samochód zastępczy

Czasem jednak kolizja, w której nasz pojazd brał udział, jest zbyt poważna. Wtedy konieczne jest autoholowanie pojazdu do serwisu samochodowego, my natomiast musimy zatroszczyć się o inny środek transportu. Dobra pomoc drogowa powinna mieć w swojej ofercie wypożyczalnię samochodów, w której na korzystnych warunkach wynajmiemy auto na czas potrzebny do naprawy naszego.

Korzystając z takich usług mamy gwarancję, że otrzymujemy pojazd sprawdzony, ubezpieczony i całkowicie bezpieczny. W ten sposób możemy normalnie podróżować, podczas gdy mechanicy pracują nad przywróceniem naszego własnego samochodu do dobrego stanu.

Profesjonalna obsługa

To również ważny aspekt, na który musimy zwrócić uwagę, kontaktując się z pomocą drogową. Oddając nasz pojazd pod opiekę jej pracowników, musimy mieć pewność, że będzie ono bezpieczne.

Wybierajmy serwis, który zatrudnia doświadczonych, odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Najlepiej, jeśli sprawdzimy stronę internetową firmy lub porozmawiamy z jej właścicielem. Jeśli mamy pewność, że możemy jej zaufać, zapiszmy sobie numer kontaktowy – na wypadek przyszłych niefortunnych zdarzeń.