Jak wybrać autokar na wycieczkę szkolną?

Materiał partnera
2019-10-11
dzieci w autokarze

Wybór autokaru na wycieczkę szkolną to odpowiedzialne zadanie. Powinien być wystarczająco duży, by pomieścić wszystkie dzieci i w 100% bezpieczny. Zarówno nauczyciele, jak i rodzice rozglądają się za atrakcyjnymi ofertami przewozów. Na co należy zwrócić uwagę, podczas poszukiwania autokaru, aby mieć pewność, że firma przewozowa spełni wszystkie oczekiwania?

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Bezpieczeństwo to najważniejszy wyznacznik, kiedy chodzi o organizację wycieczki szkolnej. Profesjonalne firmy przewozowe dbają o to, aby ich pojazdy były w doskonałym stanie technicznym i miał regularnie opłacanie nie tylko ubezpieczenie OC, ale także dodatkowe, przydatne w trasie pakiety. Zabezpieczeniem dla obu stron jest oczywiście umowa, bez której wynajem autokaru nie może się odbyć. Po opłaceniu przejazdu pracownik szkoły powinien otrzymać rachunek lub fakturę, wystawione na dane szkoły. Umowa oraz legalna opłata oznaczają, że firma funkcjonuje prawidłowo i w razie jakichkolwiek problemów można złożyć reklamację. Przed każdorazowym wyruszeniem na wycieczkę szkolną, autokary muszą przejść oględziny, a w razie jakichkolwiek usterek, pojazd nie powinien być dopuszczony do ruchu. Ważne jest również uzupełnienie paliwa i płynów eksploatacyjnych. Kierowca autokaru powinien być wypoczęty.

Dodatkowe udogodnienia

To, co interesuje osoby wynajmujące autokar to również dodatkowe udogodnienia. Szczególnie w przypadku dłuższych tras, które trwają kilka, a niekiedy nawet kilkanaście godzin. W okresie letnich upałów klimatyzacja to obowiązkowe wyposażenie każdego autokaru! Żeby dzieci wytrzymały długą podróż, przydatny jest odtwarzacz DVD i właściwe nagłośnienie. Na wycieczki szkolne często potrzebny jest również sprawny mikrofon, aby nauczyciel lub przewodnik mógł przekazywać dzieciom ważne informacje.

 

Dobrze wyposażone autokary posiada między innymi firma transportowa Autokary-Kajka, której siedziba znajduje się w Stoczku Łukowskim na terenie województwa lubelskiego.

Jak zachowywać się w autokarze?

Duży wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy na zachowanie pasażerów. Należy upomnieć dzieci, aby nie zachowywały się głośno. Oczywiście podróż nie musi upływać w ciszy, jednak długotrwały hałas może rozpraszać kierowcę. Wychowawcy powinni również zwrócić uwagę na to, aby zachować porządek we wnętrzu pojazdu. Posiłki, które mogą się rozlać i poplamić siedzenia powinny być spożywane na postojach.

 

W tym miejscu warto wspomnieć o tym, że podróż z dziećmi musi uwzględniać większą ilość postojów niż z dorosłymi, aby swobodnie mogły zjeść i skorzystać z toalety. Dobre firmy transportowe mają dokładnie zaplanowaną trasę, aby na miejsce dojechać z lekkim zapasem, ale są też gotowe na sytuacje wyjątkowe – na przykład wtedy, kiedy dziecko źle się poczuje i konieczny jest nagły postój.

Opracowanie artykułu:

Przewóz Osób Autobusem Stanisław Kajka

ul. Witosa 3/59, 21-450 Stoczek Łukowski lubelskie
e-mail
www