Jak wybrać części do samochodów ciężarowych?

Materiał partnera
2019-06-24

Bezpieczeństwo podczas jazdy to przede wszystkim sprawny, poddawany przeglądom i regularnemu serwisowi samochód, zarówno osobowy jak i ciężarowy. W przypadku samochodów ciężarowych, zdecydowanie większych gabarytowo, wzmożona eksploatacja powoduje częstsze zużywanie się poszczególnych części. Dlatego powinny one pochodzić od sprawdzonych dealerów, gwarantujących przede wszystkim bezpieczeństwo oraz profesjonalizm. Gdzie kupować części do  popularnych tirów?

Sprawdzona hurtownia

Jedną z możliwości zakupienia nowych części do samochodów ciężarowych jest skorzystanie z oferty hurtowni motoryzacyjnych. Ze względu na obserwowany wzrost znaczenia transportu międzynarodowego i rozwój branży transportowej części do ciężarówek stanowią towar pożądany przez wielu przedsiębiorców. Star-Hurt dysponuje elementami układu hamulcowego, chłodniczego, napędowego, zawieszenia czy podzespołów elektrycznych. Części te pod wpływem dużego obciążenia spowodowanym przewożonymi ładunkami zużywają się znacznie szybciej, co prowadzi do konieczności częstszego serwisowania i wymiary ich. Wówczas rosną koszty związane z utrzymaniem takiego samochodu, gdyż ceny są zdecydowanie wyższe. Sprawdzone hurtownie zapewniają kompleksową pomoc fachowców w doborze odpowiednich części. W większości przypadków, gdy zakupów dokonujemy regularnie, istnieje możliwość skorzystania z rabatów, dzięki którym uda nam się zaoszczędzić sporą kwotę, nie tracąc na jakości produktów. Klienci cenią sobie także szeroki wybór części samochodowych. Możliwość zakupu wszystkiego w jednym miejscu nie generuje dodatkowych kosztów. Praktycznym rozwiązaniem jest posiadanie przez hurtownie sklepów internetowych, co znacząco może zwiększyć sprzedaż. Zarówno stali, jak i nowi klienci zazwyczaj rozpoczynają szukanie części w sieci.

Akcesoria do samochodów ciężarowych

Długie trasy i godziny spędzane w kabinie samochodowej jest dla kierowców bardzo męczące. Dlatego chętnie korzystają z oferowanych przez sklepy motoryzacyjne akcesoriów, poprawiających komfort jazdy, a także takich, które pozwolą im wykonanie niewielkich napraw, bez konieczności wzywania pomocy drogowej. Do takich produktów należą m. in. różnego rodzaju klucze, podnośniki, czy pasy transportowe. Specjalne osłony będą zapobiegać nadmiernemu nagrzewaniu się kabiny od środka, a dodatkowe oświetlenie zwiększy widoczność na drodze i poprawi bezpieczeństwo jazdy. Jak mówią fachowcy z Star-Hurtu dalekosiężne reflektory i lampy montowane na ramach dachowych zapewniają komfort podczas jazdy po zmroku, dzięki czemu niektóre przeszkody są łatwiejsze do zauważenia. 

Opracowanie artykułu:

Star-Hurt. Części TIR

Księżodworska 10, 13-200 Działdowo warmińsko-mazurskie
e-mail
www