Jak wybrać dobry serwis opon?

Materiał partnera
2019-10-16

W dzisiejszych czasach wiele osób przemieszcza się przy pomocy różnego rodzaju pojazdów kołowych. Cechą wspólną samochodów, autobusów czy motocykli jest posiadanie opon. Opony są kluczowym elementem samochodu osobowego i wpływają przede wszystkim na bezpieczeństwo jazdy. W przypadku uszkodzenia opony, niezbędna jest szybka naprawa. Podpowiemy Państwu, jak wybrać dobry warsztat wulkanizacyjny.

Zastosowanie opon

Każdy samochód potrzebuje dobrze dobranych opon, aby jeździć sprawnie i bezpiecznie. Odpowiednio dobrane opony wpływają na wiele czynników podczas jazdy. Dobra opona posiadająca prawidłowe ciśnienie zapewnia wysoką przyczepność samochodu do nawierzchni, dzięki czemu pojazd lepiej trzyma się drogi i ma lepszą sterowność. Również droga hamowania jest znacznie krótsza przy dobrych oponach. Jednak wybór opon nie jest prosty, dlatego powinniśmy zawsze korzystać z usług profesjonalnych firm, takich jak Serwis Ogumienia Kuliszewski. Daje to nam gwarancje, że opony w naszym samochodzie będą prawidłowo spełniać swoje zadania. Dodatkową zaletą dobrze dobranych opon jest zmniejszenie zużycia takich elementów jak klocki hamulcowe, a także ograniczenie spalania paliwa.

Odpowiednie wyposażenie warsztatu

Kluczową sprawą przy wyborze zakładu wulkanizacyjnego zajmującego się serwisem opon jest zwrócenie szczególnej uwagi na wyposażenie, jakim dysponuje dany warsztat. Do przeprowadzenia niektórych prac wulkanizacyjnych wystarczą podstawowe narzędzia dostępny w niemal każdym warsztacie samochodowym, ale jeśli chcemy, żeby opony w naszym samochodzie zostały odpowiednio sprawdzone, a w razie potrzeby prawidłowo naprawione lub wymienione musimy skorzystać z usług specjalistycznego warsztatu wulkanizacyjnego.  W dobrym warsztacie mamy możliwość:

  • montażu opon,
  • wyważenia kół,
  • naprawy opon na zimno i na gorąco,
  • wymiany opony,
  • wymiany wentyli.

Nowoczesne wyposażenie warsztatu pozwala przeprowadzić inspekcję stanu i poziomu zużycia ogumienia, kontrole ciśnienia, a także sprawdzić pracę zawieszenia. Ważną kwestią jest też zwrócenie uwagi na dostępność części zamiennych. Wiele napraw wymaga zastosowania odpowiednich materiałów i części. Profesjonalne warsztaty wulkanizacyjne posiadają  od ręki najczęściej wykorzystywane części potrzebne do naprawy opony lub są w stanie sprowadzić je w ciągu doby.

Ważną kwestią przy wyborze wulkanizatora jest również infrastruktura danego zakładu. Jeśli rozwiązania przestrzenne spełniają najwyższe normy i zapewniają bezpieczeństwo pracy, możemy mieć pewność, że nie mamy do czynienia z amatorami.

Profesjonalizm i doświadczenie pracowników

Nawet najnowocześniejsze urządzenia nie zastąpią wysokiej klasy specjalistów zajmujących się serwisem opon. Każdy warsztat potrzebuje fachowców, którzy posiadają wiedzę i umiejętności potrzebne do wykrycia i naprawy usterek w oponach samochodów. Wpływ na to, czy w danym zakładzie pracują doświadczeni profesjonaliści, ma kilka czynników. Jednym z nich jest odpowiednie wyposażenie znajdujące się w warsztacie, gdyż prawdziwi fachowcy zawsze chcą zapewnić jak najlepsze usługi, a do tego potrzebują odpowiednich narzędzi. Innym czynnikiem jest odpowiednia infrastruktura firmy, która zapewni bezpieczeństwo podczas pracy i pozwoli na sprawną i wydajną pracę. Warto również sprawdzić, czy pracownicy warsztatu, na bieżąco informują Klienta o wykrytych usterkach.

Te wszystkie czynniki należy wziąć pod uwagę, decydując się na wybór serwisu ogumienia. Zawsze należy pamiętać, że to właśnie od opon zależy w znacznym stopniu przyczepność samochodów oraz jego sterowność czy możliwość hamowania, a to przekłada się bezpośrednio na nasze bezpieczeństwo.