Na rynku funkcjonuje wiele firm transportowych, które oferują różne rodzaje transportu. Korzystając z usług przedsiębiorców z tej branży liczymy na to, że towar zostanie dostarczony terminowo i bezpiecznie pod wskazany adres. Nie zawsze jednak tak jest, a znalezienie dobrej firmy transportowej to nie lada wyzwanie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnej oferty?

Wiarygodność firmy transportowej

Wiarygodność firmy transportowej można zweryfikować w rejestrze przedsiębiorców. Znajdziemy tam wykaz wszystkich firm, które świadczą usługi w wybranej branży. Jest to ważne, gdyż w sieci możemy natknąć się na wiele ogłoszeń dotyczących przewozu towarów, które nie zawsze wystawiane są przez profesjonalistów. Warto sprawdzić wybraną firmę także pod kątem kwalifikacji. Polecane przedsiębiorstwa- takie jak np. Charon Transport- mogą pochwalić się licznymi certyfikatami i wyróżnieniami, które stanowią potwierdzenie kompetencji pracowników. Ważne jest także to, by skontrolować, jakie licencje posiada dany przewoźnik. Należy pamiętać, że na transport niektórych towarów – jak np. ładunki niebezpieczne- wymagana jest specjalna zgoda. Wykładnikiem wiarygodności firmy transportowej są również opinie innych klientów. To na ich podstawie dowiemy, się, czy przewoźnik działa terminowo i, czy odpowiednio obchodzi się z powierzonym mu ładunkiem. Każdemu z nas zależy przecież, by towar dotarł w miejsce docelowe bez żadnych uszkodzeń. Dobrze jest korzystać z usług przewoźnika, który może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w branży, co gruntuje jego pozycję na rynku. To, że przedsiębiorstwo ma długą tradycję jest oznaką tego, że znakomicie radzi sobie z realizacją kolejnych zleceń i cieszy się dużym zaufaniem klientów.

Szczegóły oferty

Nie każde przedsiębiorstwo transportowe zajmuje się tym samym. Istnieją bowiem firmy, które specjalizują się jedynie w transporcie do 3,5 tony, transporcie ciężarowym czy też niskopodwoziowym. Przed podpisaniem wiążącej umowy warto omówić szczegóły oferty z przedstawicielem wybranej firmy. To jaką flotą pojazdów dysponuje przewoźnik determinuje jego zakres działalności. Wszystkie auta i naczepy znajdujące się na wyposażeniu firmy powinny cechować się dobrym stanem technicznym. Każda ewentualna usterka pojazdu w trasie wiąże się z opóźnieniem dostawy towarów. Firma przewozowa powinna także mieć wykupione stosowne ubezpieczenie na wypadek uszkodzenia ładunku w trakcie przewozu, czy innych- ciężkich do przewidzenia -sytuacji.

Cena usługi

Nikt z nas nie lub przepłacać, ale wyszukiwanie najtańszej oferty przewozu określonych ładunków, jeszcze nikomu nie wyszło na dobre. Jakość usługi jest w tym wypadku najważniejsza i powinna ona iść w parze z ceną. Podejrzanie niski koszt usług transportowych powinien nas skłonić do rozważań na temat stanu technicznego floty oraz warunków pracy kierowców w danej firmie przewozowej.